mafia

“Mafia në Shkodër si ajo italiane”, gazetari: Veprojnë si security, marrin gjoba

Gazetari Lavdrim Lita tha në një intervistë për Euroneës Albania se krimi në Shkodër është shumë i ngjashëm me mafien siciliane...

‘Nuk është faji i Britanisë’, Meta: Mafia në pushtet po largon të rinjtë nga vendi

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta thotë se kryeministri Edi Rama dhe mafia e tij në pushtet, janë shkaktarët kryesorë...

Balliu: Ndragheta dhe mafia shqiptare po pastrojnë 1.3 miliardë euro në ndërtim

Shefi i organizimit të PD-së, Klevis Balliu deklaroi për mediat se Ndragheta dhe mafia shqiptare bashkëpunojnë për të pastruar 1.3 miliardë...

Karteli i Sinaloas aleat me mafien shqiptare, mediat meksikane publikojnë emrat

Karteli Sinaloas  aleat me mafien shqiptare. Kështu e nis shkrimin e saj faqja meksikane e 'El Universal' ku sqaron se karteli numër...

Goditet mafia shqiptare në Belgjikë, 30 të arrestuar

30 shtetas, pjesëtarë të një bande kriminale shqiptare, janë arrestuar gjatë një operacioni ndërkombëtar të policisë më Belgjikë. Mediat belge thonë se...