mafie

Spahiu: Rrezik në veri, Kanuni i gjakmarrjes kombinohet me kodin e mafies

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se Kanuni tashmë po kombinohet me kodin e mafies, gjë që...

“Bosi” shqiptar në Itali/Detaje nga arrestimi i Sufajt pasi i vodhën 100 kg kokainë

Aksioni policor për goditjen e grupit kriminal, nga pala italiane ka nisur të mërkurën e 14 qershorit, ku policia e Genovas...

Artikulli i New York Times kundër Vuçiç, analisti: Tregues i luftës SHBA-Serbi

Artikulli i New York Times që thotë se presidenti serb ka lidhje të ngushta me krimin e organizuar dhe mafien, sipas...

“Je dhurata e jetës”- Zbulohen mesazhet e bosit të Cosa Nostras me të dashurën

Policia italiane ka arrestuar një çift që strehonte bosin e Cosa Nostras, Matteo Messina Denaro. Bëhet fjalë për Emanuele Bonafede, 50 vjeç...

Kush janë mafiozët me kostum? Flet Artan Hoxha

Gazetari Artan Hoxha tha në “Now me Erla Mëhillin” se ne po flasim për krimin e organizuar që ekspozohet, por në...

Lita: Ja sa shqiptarë janë sot në burgjet e Evropës për çështjet e drogës

Gazetari Lavdrim Lita tregoi në “Now me Erla Mëhillin” numrin e shqiptarëve të dënuar në burgjet e Evropës për çështjet e...

Spahiu: Mafia shqiptare më e dobëta në Evropë

Juristi Kreshnik Spahiu tha në “Now me Erla Mëhillin” se mafia shqiptare është më e dobëta në Evropë. Ai e renditi poshtë...

Karteli “Labëria” në jug, Artan Hoxha flet për mafien shqiptare

Gazetari Artan Hoxha tha në “Now me Erla Mëhillin” se në Shqipëri ka krim të organizuar sepse nuk ka shtab, gjë...

A do bëhet i penduar i drejtësisë? Ish-prokurori zbërthen “bosin” e krimit në Itali

Besnik Muçi, ish-prokuror në Prokurorinë e Krimeve të Rënda tha në “Now me Erla Mëhillin” se “bosi” i krimit në Itali...

Budina: Të mos ndalen protestat me forcë pa e shkulur mafien e pushtetit

Aktori Edmond Budina deklaroi se protestuesit në sheshin para Kryeministrisë, kanë dalë për t'i thënë jo mafies në pushtet. Gjatë fjalës së...

Edmond Budina: Të heqim mafien në pushtet dhe jo filmat e komunizmit

Regjisori Edmond Budina thotë se largimi i mafias nga pushteti, është më urgjente se dekomunistizimi. Në emisionin "Now" në "Euronews Albania", Budina...