makina

Makina ra nga parkimi në katin e tretë, dy të vdekur

Dy persona humbën jetën pasi një makinë ra nga kati i tretë i një ndërtese ku ishte parkuar. Ngjarja ndodhi në Shangai,...

Boritë shurdhuese, ndër shkaktarët kryesorë të ndotjes akustike

Me t'u ndezur drita jeshile, shoferët janë gati t’i bien borisë. Kjo zhurmë në Shqipëri nuk njeh limit në asnjë orë...

5 milionë euro për makina me qira, Policia e Shtetit hap tenderin

Policia e Shtetit do të ketë një flotë të re makinash. Por kjo nuk do të kalojë pa kosto në buxhetin...

VIDEO l Tritol makinës në rrugën Sauk-TEG, humb jetën 27-vjeçari

Një 27-vjeçar ka humbur jetën mesditën e së shtunës, pasi automjeti me të cilin po lëvizte shpërtheu në rrugën Sauk-TEG. Sipas informaconeve paraprake...

​Mercedes tërheq rreth 1 milion modele të vjetra në mbarë botën

Kompania Mercedes-Benz po tërheq rreth një milion makina të vjetra në të gjithë botën për shkak të problemeve të “me përforcuesin...

Miratohet leje e re për qarkullimin e automjeteve

Nga e hëna do të nisë të lëshohet leja e re e qarkullimit për automjetet. Leja do të përfshijë dhe certifikatën...

Emilia Romanja, toka e mrekullive të automobilizmit

Nëse Toskana ka “Kiantin”, rajoni italian i Emilia Romanjës ka “Luginën e Motorëve”, një nga zonat ku prodhohen makinat dhe motorët...

Aksident me një të lënduar në Pogradec

Një aksident me një të lënduar ka ndodhur në Pogradec të dielën. Një makinë Merecedez Benz ka përplasur një Golf4 mëngjesin e...

Shoferët shkelin rregullat e qarkullimit në Rrugën e Kombit

Rruga e Kombit është një nga akset ku çdo vit ndodhin me dhjetëra aksidente me vdekje. Shkak në shumicën e rasteve...

Flota e re e policisë, 60 gjoba për shkelje në 40 minuta në Tiranë

Flota e re e policisë mundëson monitorimin e shkeljeve të rregullave të qarkullimit nga drejtuesit e mjeteve. Së bashku me njësinë operacionale...

VIDEO | Digjet makina e punonjësit të policisë në Shkodër

Një automjet është djegur pjesërisht në orët e para të mëngjesit të sotëm në lagjen “Tre Heronjtë” në Shkodër. Automjeti tip “Mitsubishi”...

Shqiptarët shpenzojnë 3,3 mln € në 4 muaj për të blerë makina

Mbi 15 mijë makina të reja kanë hyrë në qarkullim në Shqipëri, gjatë 4 muajve të parë të 2022. Kryesisht janë...

Mbi 15 mijë gjoba në një javë nga Policia e Shtetit

Policia e Shtetit në buletinin e performacës së saj javore, ka bërë publike të dhënat e veprimtarisë së saj  në forcimin...

Digjen 4 automjete në Shkodër

4 automjete janë djegur gjatë natës në hyrje të Shkodrës. Ngjarja është regjistruar rreth orës 3 të mëngjesit pranë në hyrje...

Gara me makina luksoze, të rinjtë bëjnë shpenzime marramendëse

Makinat e shtrenjta dhe luksoze po shtohen gjithnjë e më shumë në rrugët e kryeqytetit. Mercedez Benz, Audi, Ferrari, Maserati janë disa...

Probleme me parkimet në Tiranë, vëzhgimi i Euronews Albania

Në disa qendra shëndetësore në kryeqytet një korsi e rrugës është gjithmonë e bllokuar nga makinat e familjarëve të pacientëve, apo...