makina

Aksident me një të lënduar në Pogradec

Një aksident me një të lënduar ka ndodhur në Pogradec të dielën. Një makinë Merecedez Benz ka përplasur një Golf4 mëngjesin e...

Shoferët shkelin rregullat e qarkullimit në Rrugën e Kombit

Rruga e Kombit është një nga akset ku çdo vit ndodhin me dhjetëra aksidente me vdekje. Shkak në shumicën e rasteve...

Flota e re e policisë, 60 gjoba për shkelje në 40 minuta në Tiranë

Flota e re e policisë mundëson monitorimin e shkeljeve të rregullave të qarkullimit nga drejtuesit e mjeteve. Së bashku me njësinë operacionale...

VIDEO | Digjet makina e punonjësit të policisë në Shkodër

Një automjet është djegur pjesërisht në orët e para të mëngjesit të sotëm në lagjen “Tre Heronjtë” në Shkodër. Automjeti tip “Mitsubishi”...

Shqiptarët shpenzojnë 3,3 mln € në 4 muaj për të blerë makina

Mbi 15 mijë makina të reja kanë hyrë në qarkullim në Shqipëri, gjatë 4 muajve të parë të 2022. Kryesisht janë...

Mbi 15 mijë gjoba në një javë nga Policia e Shtetit

Policia e Shtetit në buletinin e performacës së saj javore, ka bërë publike të dhënat e veprimtarisë së saj  në forcimin...

Digjen 4 automjete në Shkodër

4 automjete janë djegur gjatë natës në hyrje të Shkodrës. Ngjarja është regjistruar rreth orës 3 të mëngjesit pranë në hyrje...

Gara me makina luksoze, të rinjtë bëjnë shpenzime marramendëse

Makinat e shtrenjta dhe luksoze po shtohen gjithnjë e më shumë në rrugët e kryeqytetit. Mercedez Benz, Audi, Ferrari, Maserati janë disa...

Probleme me parkimet në Tiranë, vëzhgimi i Euronews Albania

Në disa qendra shëndetësore në kryeqytet një korsi e rrugës është gjithmonë e bllokuar nga makinat e familjarëve të pacientëve, apo...

Ukraina thotë se do të hapen 11 korridore humanitare

Zëvendëskryeministrja e Ukrainës, Irina Vereshuk tha se do të hapen 11 korridore humanitare për të evakuuar civilët nga zonat e luftës. Një...

E diela ditë kombëtare pa makina, rrugët që bllokohen në Tiranë

Të dielën, më 3 prill është dita e parë kombëtare pa makina. Sipas vendimit të shpallur pak ditë më parë nga...

Makina bie nga rruga kryesore në nënkalim, tre të plagosur

Një aksident me tre të plagosur ka ndodhur të enjten pasdite sipër rrethrrotullimit të ekonomikut, në Tiranë. Dy makina janë përfshirë dhe...

Deri në 40 mijë lekë gjoba për mos ndërrimin e pronësisë së automjetit

Personat që nuk kanë bërë ndërrim të pronësisë së automjetit do të marrin gjoba “të rënda” nga Drejtoria e Transportit Rrugor...

E diela e parë e çdo muaji, ditë pa makina në gjithë vendin

Duke nisur nga data 3 prill, e diela e parë e çdo muaji do të jetë dita pa makina në të...

Qytetarët pa alternativa transporti në ditën pa makina, thotë eksperti rrugor

Dita e lëvizjes në Tirana pa makina i ka lënë qytetarët pa alternativa transporti. Kështu u shpreh eksperti rrugor Islam Qibini, në...

6 zonat me të rrezikshme në Tiranë për vjedhjen e makinave

67 makina u denoncuan si të vjedhura në të gjithë vendin gjatë 2021, 48 prej të cilave në Tiranë. Vetëm në 17...