makroni

Zelenski dhe Makroni bisedë telefonike për furnizimet e naftës

Presidenti ukrainas, Volodimir Zelenski ka deklaruar në ‘Twitter’ se ka kryer një bisedë telefonike “të gjatë dhe kuptimplotë” me presidentin francez,...

Francezët i druhen një krize të re sociale gjatë ‘Macron 2’

Disa qytetarë francezë u shprehën të shqetësuar të premten nga frika e një krize të re sociale, një ditë para se...

Makron: Do të jem president i të gjithëve

Në fjalimin e fitores, pasi mposhti kandidaten e ekstremit të djathtë duke siguruar 58.6% të votave presidenti Emanuel Makron u zotua...