mal i zi

Politikanë malazezë kundër Kosovës, gazetari detaje nga zgjedhjet në Mal të Zi

Politikanët e Malit të Zi po kërkojnë të fitojnë mbështetje për zgjedhjet e përgjithshme të 11 qershorit me kërcënime për Kosovën. Se...

Pro evropian apo pro serb? Presidenti i ri i Malit të Zi flet për njohjen e Kosovës

”Nuk është realiste të tërhiqet njohja e Kosovës dhe kjo është një çështje shumë e qartë”. Presidenti i Malit të Zi,...

Me valixhe me drogë drejt Malit të Zi, arrestohen 3 persona në Shkodër

Tre persona janë vënë në panga në kuadër të operacionit policor të koduar "Grizhë". Shtetasit K. G., 20 vjeç, J. K., 19...

Abazoviç: Zgjedhjet e parakohshme parlamentare duhet të mbahen sa më shpejt

Kryeministri në detyrë i Malit të Zi, Dritan Abazoviç deklaroi se zgjedhjet e parakohshme parlamentare duhet të mbahen sa më shpejt. Abazoviç...

Deputeti shqiptar në Suedi shpallet hero në Malin e Zi, shpëton foshnjën nga mbytja

Një deputet shqiptar në Suedi ka marrë titullin “hero” në Malin e Zi pasi shpëtoi nga mbytja një foshnjë në lumin...

Mal i Zi/ S’ka fitues në raundin e parë, ja kandidati që rivalizon Milo Gjukanoviçin

Zgjedhjet presidenciale të zhvilluara më 19 mars në Malin e Zi, nuk sollën fitues në raundin e parë. Presidenti aktual, njëherësh kandidatii...

Gjukanoviç shpërndau parlamentin, Abazoviç: Dekreti, jo në përputhje me kushtetutën

Kryeministri në detyrë i Malit të Zi, Dritan Abazoviç ka hedhur akuza në drejtim të presidentit Milo Gjukanoviç, në lidhje me...

Nik Gjeloshaj sërish në krye të Tuzit, analisti: Duhej patjetër fitorja e dytë

Sipas rezultateve paraprake koalicioni “Forumi Shqiptar” i kryesuar nga Nik Gjeloshaj ka siguruar 18 mandate nga 32 në zgjedhjet lokale të...

Të shtëna në Tuz në prag të zgjedhjeve lokale, arrestohet një person

Një person është arrestuar në Tuz të Malit të Zi me urdhër të Prokurorisë Themelore në Podgoricë, pasi dyshohet se ka...

Urë e re, Mali i Zi-Shqipëri | Velipoja dhe Ulqini afrohen në 20 km, mbaron në 2024

Shqipëria dhe Mali i Zi kanë rënë dakord për ngritjen e një ure mbi lumin Buna. Ajo do jetë një pikë...

Cilat marrëveshje pritet të nënshkruhen mes qeverive të Shqipërisë dhe Malit të Zi?

Më 27 shkurt do të mbahet mbledhja mes qeverisë së Shqipërisë dhe asaj të Malit të Zi në Podgoricë. Në lidhje me...

Zbulohet data e mbledhjes së përbashkët të qeverisë së Shqipërisë dhe Malit të Zi

Në 27 shkurt do të mbahet në Podgoricë mbledhja e përbashkët mes qeverisë së Shqipërisë dhe qeverisë së Malit te Zi. Kjo...

Ministrat e BE-së diskutojnë për Malin e Zi

Bashkimi Evropian i ka bërë thirrje Malit të Zi që situatën aktuale politike në vend ta tejkalojë vetëm me mjete kushtetuese,...

Çmimet në Mal të Zi u rritën me 13 për qind në një vit

Çmimet e produkteve dhe shërbimeve të konsumit personal, të matura me indeksin e çmimeve të konsumit, vitin e kaluar, krahasuar me...

Zgjedhjet presidenciale në Mal të Zi do të mbahen më 19 mars

Zgjedhjet presidenciale në Mal të Zi do të mbahen më 19 mars, ka vendosur kryetarja e Parlamentit, Danijela Gjuroviç. Gjuroviç njoftoi se...

Paralajmërim për stuhi dhe ciklone në Mal të Zi

Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim në Ministrinë e Punëve të Brendshme të Malit të Zi dërgoi një paralajmërim për të gjithë...