malaj

Parashikimi i Arben Malajt: Shpiragu do ulë çmimin e naftës  

Ish-ministri i Financave Arben Malaj tha në një intervistë për Euronews Albania se zbulimi i rezervave të naftës në malin e...

“Italiani e merrte me Maserati”- Malaj flet për vrasjen e të bijës dhe 50-vjeçarit

Taulant Malaj, shqiptari nga Vlora i cili vrau italianin Massimo De Santis dhe vajzën e tij pasi dyshonte se 51-vjeçari kishte...

Arben Malaj përgënjeshtron Ramën: Nuk bëri asnjë marrëveshje në Angli

Ish-ministri i Financave, Arben Malaj përgënjeshtroi në “Now me Erla Mëhillin” deklaratën e Ramës se mbylli marrëveshje në Angli. “Nuk kishte një marrëveshje dhe...

Arben Malaj: Nga lekët tona do paguhet Becchetti, do krijohet gropë në buxhet

Ish-ministri i Financave, Arben Malaj tha në një intervistë për Euronews Albania se çështja Beccheti do të paguhet nga lekët e...

“Po të këshillojnë gabim”-Malaj-Ramës: Të ruhet nga emocionet, s’ka logjike juridike

Ish-ministri i Financave, Arben Malaj tha në një intervistë për Euronews Albania se personat që e këshillojnë kryeministrin e bëjnë detyrën...

Rritja e pagave, Malaj: Mund të na ndodhë si Greqia, burimi i fondit i paqartë

Ish-ministri i Financave, Arben Malaj tha në një intervistë për Euronews Albania se është e rëndësishme të sqarohet burimi i fondit...

BE-SHBA kundër amnistisë fiskale, Malaj: Një hap i gabuar do na penalizonte

Ish-ministri i Financave Arben Malaj thotë se miratimi i amnistisë fiskale në mënyrë të njëanshme nga qeveria shqiptare pa miratimin e SHBA dhe...

Malaj: Përgëzoj Erla Mëhillin, të ftuarit s’e përballojnë debatin, ikin nga studio

Pedagogia Nora Malaj ishte e ftuar në emisioni Goodmorning Albanians në Euronews Albania ku u diskutua lidhur me idealin në profesion. Malaj...

Nora Malaj: Unë do vdes idealiste, nuk kam prioritet shpërblimin monetar

Pedagogia Nora Malaj tha në një intervistë për “Goodmorning Albanians” në Euronews Albania se në punën e saj nuk ka prioritet...