malësi e madhe

Të shtëna me armë zjarri në drejtim të një banese në Malësi të Madhe

Mesditën e sotme është qëlluar me armë zjarri në drejtim të murit rrethues të një banese në lagjen “Peraj”, në fshatin...

Turizmi malor, Malësia e Madhe ndër vendet e preferuara për turistët e huaj

Malësia e Madhe edhe këtë sezon turistik duket se është ndër më të preferuarat nga turistët vëndas dhe të huaj. Nisur dhe...

Abuzime me tenderat, “arrest shtëpie” për 12 efektivët e Malësisë së Madhe

Gjykata e Shkodrës ka dhënë masën e sigurisë "Arrest shtëpie" për 12 efektivët e Malësisë së Madhe të arrestuar nën akuzën...

Abuzime me tenderin e komisariatit, nën arrest 14 punonjës policie

Katërmbëdhjetë punonjës të policisë së Shkodrës janë arrestuar për shpërdorim detyre nga Drejtoria vendore e policisë së këtij qyteti. Ata akuzohen në...

Gropa në pyll, manovra e trafikantëve në Shkodër për të shmangur kontrollet

Euronews Albania ka siguruar detaje të reja nga operacioni anti-kanabis në Malësinë e Shkodrës. Trafikantët kanë ndryshuar vendndodhjen e parcelave duke lëvizur...

Arrestohet 29-vjeçari që kanosi me armë xhaxhain pas konfliktit për pronën

Një 29-vjeçar është arrestuar këtë të hënë në Malësinë e Madhe, në kuadër të finalizimit të operacionit të koduar “Prevention”. Shtetasi S.K...

Ndërpritet votimi për kreun e ri të PD-së në Malësinë e Madhe

Në Malësinë e Madhe zgjedhjet e Rithemelimit për kryetarin e degës janë ndërprerë. Burime për Euronews Albania konfirmuan se kutia e votimit...

Zbulohet një laborator kriptomonedhash në Malësi të Madhe

Një magazinë e përshtatur në laborator për prodhimin e kriptovalutave është zbuluar nga policia në Malësi të Madhe. Në pranga ka përfunduar...