mali

Abazoviç: Shqiptarët në Mal të Zi as në ëndërr s’e kanë parë kryeministrin

Dritan Abazoviç, i pari kryeministër shqiptar në Mal të Zi, e cilëson budallallëk pretendimin se ai nuk ka bërë aq sa...

Prej 3 ditësh mali i Çikës në flakë, zjarrfikësit nuk ndërhyjnë dot

Prej tri ditësh, Mali i Çikës është përfshirë nga zjarri. Banorët raportojnë se flakët janë duke përparuar drejt fshatit Dhërmi. Për të...

50 vjet burg për babë e bir, vranë dhe groposën 23-vjeçaren në Malin me Gropa

Gjykata ka dënuar me nga 25 vjet burg Faik dhe Shkëlzen Buci, babë e bir për vrasjen e Eglantina Bucit në...