malizi

“Kam marrë vendime historike”, Abazoviç: Nuk kam tradhtuar interesat e Malit të Zi

Kryeministri në detyrë i Malit të Zi, Dritan Abazoviç tha në një intervistë për Euronews Albania se fakti që për herë...

Parlamenti i Malit të Zi shkarkon dy ministra pro perëndimorë

Parlamenti i Malit të Zi ka votuar për shkarkimin e dy ministrave pro-perëndimorë të Qeverisë në detyrë të Dritan Abazoviçit. 41 deputetë...

Mali i Zi u ndalon qëndrimin dhe hyrjen 28 shtetasve të huaj

Ministria e Punëve të Brendshme e Malit të Zi dhe Agjencia për Siguri Kombëtare (ANB) u kanë ndaluar qëndrimin dhe hyrjen...

Spiunë rusë në Mal të Zi, deputeti shqiptar: NATO e paralajmëroi 2 vjet më parë

Mehmet Zenka, deputet shqiptar në Mal të Zi, thotë se arrestimi i spiunëve rusë në këtë vend ishte diçka e pritshme...

Abazoviç shpall tri ditë zi kombëtare pas tragjedisë në Malin e Zi

Qeveria e Malit të Zi do të shpallë tri ditë zie kombëtare lidhur me ngjarjen e rëndë të ndodhur pasditen e...

​Osmani kërkon përkrahjen e Malit të Zi për anëtarësimin e Kosovës në KiE

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani kërkoi mbështetjen e Malit të Zi për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës, si dhe...

Burgim i përjetshëm për ushtarin rus të akuzuar për krime lufte

Gjyqi i parë për krime lufte në Ukrainë ka nisur të mërkurën, pasi një ushtar rus është deklaruar fajtor për vrasjen...

Rrëzohet qeveria në Malin e Zi

Në Parlamentin e Malit të Zi u votua mocioni i mosbesimit që çoi në rrëzimin e qeverisë së kryeministrit Zdravko Krivokapic. Shkarimi...