man city

Man City eliminohet nga Kupa, fitore për Liverpool dhe ekipet e Lond

Humbja e parë sezonale e Manchester Cityt i ka kushtuar eliminimin nga kupa e ligës, ndërsa përballja me Newcastlen u mbyll...

Man City ngjitet në krye, java III e Premier League, Liverpool fiton ndaj Newcastle

Shefild United ishte pengesa e radhës e kaluar me sukses nga skuadra e Pep Guardiolës, e cila triumfoi në shifrat 1-2....

Man City fiton Kupën, mposhti në finale Man United me rezultatin 2-1

Manchester City ka fituar një tjetër derbi, me vlerën e trofeu të kupës në Angli. Të besuarit e Pep Guardiolës mposhtën Manchester...

Man City leksion Realit, në finale përballen me Interin

Manchester City ka marrë një fitore spektakolare në ndeshjen e kthimit të Uefa Champions League, duke mposhtur Realin 4-0. Në Etihad,...

Ndeshja që vulos titullin/Man City përballet me Arsenalin, ‘qytetarët’ favoritë 

Premier League angleze zhvillon sot ndeshjen më vendimtare sa i përket sezonit aktual, ku Manchester City dhe Arsenali përballen në një...

Man City përmbys Liverpoolin, Arsenali regjistron fitoren e 23-të në kampionat

Përballja mes Manchester Cityt dhe Liverpoolit ka rezultuar në spektakël i vërtetë, me të besuarit e Guardiolës të cilët triumfuan në...

Salah ‘shkëlqen’ ndaj City, Arsenali shkëputet me 4 pikë

Muhamed Salah është heroi i Liverpulit në javën e 10 të Premier Ligës angleze. Sulmuesi egjiptian shënoi golin e vetëm në...

City nënshkruan me Jesus e Phillips, Eriksen shkon në ‘Old Trafford

Arsenali nënshkroi këtë të hënë për të afruar në skuadër sulmuesin Gabriel Jesus. Braziliani raportohet se kaloi nga Manchester City te...