mancester siti

Shënoi ndaj ish-skuadrës së tij, Erling Haland: Nuk më ndalin dot

Erling Haland është kthyer në një lojtar tepër të rëndësishëm për  Mançester Sitin. Norvegjezi ka shënuar sërish, duke i dhënë fitoren anglezëve...

Dy klauzolat me shifrat marramëndëse në rast largimi të Haland nga Siti

Erling Haland u transferua nga Borusia Dortmund te Mançester Sit në merkaton e kësaj vere, për shifrën e 60 milion eurove...

Haland shumë pranë transferimit te Mançester Siti

Erling Haland është shumë pranë transferimit te skuadra angleze e Mançester Sitit. Sipas Sky Germany, sulmuesi ka njoftuar Borusia Dortmundin se do...

Guardiola: Mund të mos jem trajner i mirë për të fituar Ligën e Kampionëve

Pep Guardiola ka deklaruar se mund të mos jetë trajner mjaftueshëm i mirë për të fituar ligën e Kampionëve me Mançester...

Spektakël në ‘Santiago Bernabeu’, Real përmbys Sitin dhe kalon në finale

Real Madrid është finalisti i dytë i këtij edicioni në Ligën e Kampionëve. Një ndeshje plot spektakël u zhvillua në "Santiago...

Sonte përcaktohet finalisti i dytë në Ligën e Kampionëve

Liverpul riskoi, por është skuadra e parë finaliste që do të luftojë për kupën e Ligës së Kampionëve. Skuadra angleze arriti...

Mançester Siti mposht 4-3 Real Madrid në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve

Ndeshja e parë gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve dhuroi spektakël, teksa Mançester Siti mposhti në stadiumin e saj Real Madrid, me...

Ethet e Ligës së Kampionëve, Mançester Siti përballet me Real Madrid

Kampionët e La Liga-s Real Madrid do të takohen me kryesuesit e Premier Ligës Mançester Siti, në katër ndeshjet e mbetura...

Tensionet në ndeshjen Atletiko-Mançester Siti, UEFA dërgon delegat në Madrid

UEFA do të marrë raporte nga një delegat i tyre dhe arbitri i cili gjykoi ndeshjen çerekfinale të Ligës së Kampioneve...