mandati

“T’i ndërpritet mandati”- Debate në KQZ për kryebashkiakun e Kuçovës

Në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve po mbahet seanca ku do të vendoset mbi fatin e kryebashkiakut të zgjedhur të Kuçovës, Kreshnik...

Mandati i mbaroi më 19 gusht, Abazoviç: Do vazhdoj të jem kryeministër

Kryeministri malazez në mandat teknik, Dritan Abazoviç, ka njoftuar drejtoreshën e Agjencisë për Parandalimin e Korrupsionit (ASK), Jelena Peroviç se nuk...

Rrahman Rraja dorëzon në Kuvend dorëheqjen nga mandati i deputetit

Rrahman Rrahja dorëzon në Kuvend dorëheqjen nga mandati i deputetit. Në bazë të verifikimit në listën e PS në Komisionin Qendror të...

Nga Veliaj te Sako, KQZ i jep mandatin kryetarëve socialist të bashkive më të mëdha

Komisioni Qëndror i zgjedhjeve i ka dhënë këtë të premte mandatin kryebashkiakëve të disa nga bashkive më të mëdha në vend. KQZ...

Dule: Si po tentohet t’i hiqet Fredi Belerit mandati i kryebashkiakut të Himarës

Kryetari i Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut, Vangjel Dule tha në emisionin Now në Euronews Albania se arrestimi i...

Fitoi mandatin në Këshillin Bashkiak, Loku: Çfarë më thoshin të “fortët e politikës”

Aktivistja e Nismës Thurrje, Rigerta Loku, mundi të fitonte 1 mandat në Këshillin Bashkiak të Mirditës, duke siguruar 569 vota ose...

“Kush ka qenë spiun t’i hiqet mandati”, Balla: Të hapur për propozimin e PD

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla tha për mediat se në kuadër të ligjit të dekriminalizimit, PS ka propozuar...

“Kryebashkiakët e përjetshëm të PS-së”| Rekordin e mban Topçiu, kërkon mandatin e 7

Partia Socialiste do të shkojë në zgjedhjet lokale të 14 majit, me pjesën më të madhe të kryebashkiakëve aktualë. 44 rikandidime për të kërkuar një...

Garojnë në zgjedhjet lokale, dy deputetë të PS-së dorëzojnë mandatin në Kuvend

Deputetët e Partisë Socialiste, Besjan Ajazi dhe Benet Beci dorëzuan këtë të hënë mandatin e deputetit në Kuvend, pasi do të...

Mandati i Xhaçkës shtyhet më 29 mars, çështja i kalon sërish Kuvendit për shqyrtim

Çështja për shqyrtimin e mandatit të deputetes Olta Xhaçka u shty sërish. Këshilli i Legjislacionit do të mblidhet më 29 mars për...

Këshilli i Legjislacionit mblidhet për mandatin e Olta Xhaçkës

Në Këshillin e Legjislacionit po diskutohet këtë të mërkurë mandati i Olta Xhaçkës. Para nisjes së mbledhjes ka pasur një debat mes...

Mandati i Xhaçkës, PD nuk humbet kohë: Çështja të përfshihet në seancën e 2 marsit

Gjykata Kushtetuse shpalli dje vendimin për mandatin e Olta Xhackës, duke rrëzuar Kuvendin dhe duke i dhënë të drejtë Grupit Parlamentar...

Nga Kokëdhima tek Beqja, cilët janë deputetët që u është ndërprerë mandati

Kërkesa e PD drejtuar Gjykatës kushtetuese për heqjen e mandatit të ministres Olta Xhaçka nuk është e para e kësaj force...

Nis seanca e dytë në Kushtetuese për Olta Xhaçkën, kërkesa e deputetëve të Berishës

Që prej orës 13:30, ka nisur në Gjykatën Kushtetuese seanca tjetër për mandatin e deputetes të ministres së Jashtme Olta Xhaçka. Në...

Mandati i Olta Xhaçkës, PD kërkesë Kushtetueses: Çështja duhet të vijë në gjykatë

Në ambientet e Gjykatës Kushtetuese ka nisur të zhvillohet që prej orës 10:00 të paradites së kësaj të marte seanca për...

Manjani tregon arsyet: Pse mandati i Xhaçkës nuk duhet të shqyrtohet në Kushtetuese

Juristi Ylli Manjani e shikon si të tepërt dhe jo të nevojshëm, shqyrtimin nga ana e Gjykatës Kushtetuese për mandatin e...