manja

Manja i dorëzon Ramës projektin e Amnistisë: Rrisim numrin e përfituesve

Këtë të enjte ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja dorëzoi në kryeministri projektin e Aministisë Penale në versionin përfundimtar. Në njoftim bëhet me...

Manja dhe Noka debat në Kuvend: Vidhni zgjedhje, bëni para dhe vidhni të tjerat

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja dhe deputeti Flamur Noka kanë debatuar në sallën e Kuvendit sa i takon pensioneve. Kjo nuk ishte...

“Do votojnë djalin e tyre”, Çela dhe Manja përplasen për kandidatin e Kukësit

Isuf Çela dhe Ulsi Manja kanë debatuar në seancën e kësaj të enjteje në Kuvend sa i takon kandidatit të Kukësit...

Manja: Reforma në drejtësi në konsolidim, qytetarët të gjejnë drejtësi nëpër gjykata

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja tha në fjalën e tij në Kuvend se ka vënë re një përgjegjshmëri të parlamentit në...

Vdekja e Jani Rustemit pas arrestimit për një tapet, reagon Ulsi Manja

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja, u pyet në përfundim të mbledhjes së qeverisë në lidhje me vdekjen e të riut Jani...

“Homologët do përgjigjen me shpejtësi”- Manja flet për autorët e vrasjes së Nikulaj

Ministri i Dresjtësisë Ulsi Manja, ka reaguar në lidhje me zbardhjen e vrasjes së biznesmenit në Lezhë, Ardian Nikulaj. Gjatë një deklarate...

Amnisti pas zgjedhjeve, Manja: Të gjithë të burgosurit do kenë të drejtën e votës 

Në zgjedhjet e 14 majit rreth 5 mijë të dënuar dhe të paraburgosur do të kenë mundësi të votojnë. “Ministria e Drejtësisë...

 “SPAK të hetojë”- Manja: Berisha tha vetë se do merrte snajperin të vriste Ramën

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja, mbajti këtë të hënë një konferencë për mediat, ku deklaroi se maxhoranca do të dorëzojë në...

Manja: ‘21 janari’ sprovë për drejtësinë e re, hetimet të transferohen në SPAK

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja u shpreh se qeveria e majtë dhe qytetarët shqiptarë presin nga drejtësia e re, SPAK dhe...

“Takova ministrin”/ Ulsi Manja reagon për deklaratën e Spartak Dobit: As nuk e njoh

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja, ka reaguar në lidhje me intervistën ekskluzive të dhënë për emisionin "Review", në Euronews Albania, nga...

Manja takon Blinken në Uashington: Mirënjohje SHBA-ve për reformën në drejtësi

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja është takuar me sekretarin amerikan të Shtetit Antony Blinken në Uashington. Manja ka publikuar në Facebok një...

Manja i përgjigjet Tabakut për SPAK: Ata që e sulmojnë i ke në krahun tënd

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja u përplas gjatë debateve në Kuvend me deputeten demokrate Jorida Tabaku lidhur me punën e Prokurorisë...

Ulsi Manja ironizon deklaratën e Metës për inceneratorët: Nuk ka faj i shkreti

Presidenti Ilir Meta thotë se skandalet e fundit të publikuar për inceneratorët, janë vetëm maja e ajsbergut në lidhje me këtë...

Gjykata e Lartë ‘çlirohet’ nga dosjet, kthehen mbrapsht rreth 5000 rekurse

3.800 çështje për të cilat ishte bërë rekurs në Gjykatën e Lartë nuk do te shqyrtohen, dhe 1000 te tjera po listohen...

Qeveria indekson pensionet me 3,3%

Qeveria do të indeksojë pensionet me 3,3%, për arsye të rritjes së çmimeve. Ky vendim u mor gjatë mbledhjes së qeverisë, të...