margariti

Margariti ndjek numërimin në njësinë 5: Ishim përgatitur për fitoren

Ministrja Elva Margariti ishte e pranishme në njësinë nr.5 në shkollën “Vasil Shanto” ku po numërohen kutitë e fundit. Margariti ka monitoruar...

Margariti-Zhupës: Kemi transformuar zonat më të turpshme në pika turistike

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti iu përgjigj në interpelancë në seancën e Kuvendit të kësaj të enjteje, deputetes së PD-së, Ina...

Deklarata e Margaritit, Zhupa: Në vend tjetër do shkarkoheshe, as nuk do jetoje dot

“Pse duhet të zgjedhim për fëmijët tanë që të jetojnë brenda rrënojave.” Ishte kjo deklarata e ministres së Kulturës, Elva Margariti...

Xhubleta 4 mijë vjeçare në UNESCO! Margariti jep lajmin

Xhubleta është tashmë pjesë e trashëgimisë kulturore jomateriale botërore nën mbrojtjen e UNESCO- s. Veshja tradicionale e grave të Malësisë, më shumë...

Zhupa akuza Margaritit: Hodges rrezikon historinë, thotë se Butrinti është grek

Deputetja e PD-së Ina Zhupa akuzoi Ministren e Kulturës Elva Margariti se po rrezikon historinë e shqiptarëve duke vendosur Richard Hodges...

Menaxhimi i Pallatit të Brigadave, Margariti: Nuk e përjashtojmë privatin

Në fletoren zyrtare u publikua dje plani i menaxhimit të integruar të Pallatit të Brigadave, që i hap rrugë bashkëpunimit mes Ministrisë së Kulturës dhe investitorëve strategjikë....

Nuk po jepet Butrinti me koncesion, thotë ministrja Margariti

Ministrja e Kulturës Elva Margariti tha sot në Kuvend se nuk ka asnjë marrëveshje për të dhënë me koncesion Parkun Kombëtar...

Ministrja Margariti tregon pse nuk ka nisur ndërtimi i Teatrit Kombëtar

Ministrja Elva Margariti mohoi që vonesa në ndërtimin e Teatrit Kombëtar të lidhet me mungesë fondesh, por nuk e fshehu faktin...