marijuane

Mbi 35 kg marijuanë të sekuestruara në Kosovë, një i arrestuar

Një person është arrestuar mbrëmë në Gjakovë, ndërsa janë konfiskuar mbi 35 kilogramë lëndë narkotike (marijuanë). Policia ka informuar se në shtëpinë...

Ngatërruan pajisjen për të pirë marijuanë me AK-47, policia arreston australianin

Policia australiane ka arrestuar një burrë pasi ky i fundit mbante një pajisje për të pirë marijuanë që ngjasonte me një...

Sekuestrohen 107 kg marijuanë në Kosovë, arrestohet një serb

Rreth 107 kilogramë marijuanë është kapur dhe sekuestruar ditën e sotme në Kosovë. Policia bën  me dije se në pranga ka rënë...

Biden fal të gjithë të dënuarit për posedim të marijuanës

Presidenti i SHBA Joe Biden ndërmori sot veprime ekzekutive për të ndryshuar politikën e SHBA-së për marijuanën dhe fali të gjithë...

Dauti: Shqiptarët kontrollojnë tregun e marijuanës në Britani, eliminuan rivalët

Gazetari Daut Dauti thotë se shqiptarët kontrollojnë tregun e marijuanës në Britaninë e Madhe. Në një intervistë për "Euronews Albania", Dauti u...

Burg për 3 skafistët që u kapën me 1 ton marijuanë

Gjykata e Vlorës ka dhënë masën e sigurisë "Arrest me burg" për 3 skafistët e arrestuar në kuadër të operacionit “Syri”,...

Kapja e 1 ton marijuanë, arrestimi i shqiptarëve e ukrainasve | 5 zhvillime kryesore

Kapet 1 ton marijuanë e ndarë në 153 pako, 3 shqiptarë dhe 2 ukrainas të arrestuar Policia e Shtetit ka dhënë...

Kapet 1 ton marijuanë e ndarë në 153 pako, 3 shqiptarë dhe 2 ukrainas të arrestuar

Policia e Shtetit ka dhënë detaje të reja në lidhje me megaoperacionin anti-drogë të koduar "Syri". Në bashkëpunim me Guardia di Finanzia-n,...

Kurti reagon për aksionin në Veri: Krimi po luftohet pa ndërprerje

Kryeministri Albin Kurti ka reaguar pas aksionit të Policisë së Kosovës në veri, ku u gjet një laborator i kultivimit të...