mario draghi

Draghi i mbijeton votëbesimit, por braktiset nga partitë

Kur kryeministri Mario Draghi njoftoi se italianët e kishin bindur të mos jepte dorëheqjen, për shumë orë me radhë gjatë së...

Italianët i bëjnë thirrje Draghit që të mos dorëhiqet

Kryebashkiakët e Italisë, organizatat e biznesit dhe drejtuesit e sindikatave i kërkojnë kryeministrit Mario Draghi që të rimendojë vendimin e tij...

5 ngjarjet | BE sanksione arit rus, policia tender për blerjen e armëve

BE sanksione arit rus, malli më i eksportuar nga Rusia pas energjisë Sanksione të reja ndaj Rusisë. Këtë herë importet e...

Dorëheqja e Draghit, analistët: Përfiton ekstremi i djathtë

Pasiguria politike ka përfshirë Italinë pas krizës qeveritare të shkaktuar nga partia populiste Lëvizja 5 Yjet. Kryeministri Mario Draghi, dorëheqja e...

Jep dorëheqjen Mario Draghi

Kryeministri italian Mario Draghi ka dhënë dorëheqjen. Ai njoftoi pasditen e së enjtes vendimin që u mor pas një takimi kokë më kokë...

Lëvizja ‘5 Yjet’ s’merr pjesë në votëbesim, rrezikohet qeveria e Draghit

Stabiliteti i qeverisë italiane drejtuar nga kryeministri Mario Draghi është në rrezik, pasi  ligjvënësit e Lëvizjes 5 yje thonë se nuk...

Bllokimi i ngarkesave të drithërave, Draghi telefonon Putin

Kryeministri i Italisë, Mario Draghi deklaroi se vendi i tij po synon të lirojë eksportet e drithërave të bllokuara në portet...

Kryeministri italian thirrje për armëpushim urgjent në Ukrainë

Kryeministri italian, Mario Draghi bëri thirrje të enjten për një armëpushim urgjent në Ukrainë në mënyrë që negociatat serioze të mund...

Kryeministri italian kërkon reformim të Bashkimit Europian

Kryeministri i Italisë, Mario Draghi thotë se institucionet e Bashkimit Europian duhet të reformohen në mënyrë që të jenë në gjendje...