Mark Zuckerberg

Meta prezanton robotët me “personalitet”

Kompania Meta e ka prezantuar një seri të re të softuerit gjerësisht të njohur si robotë që e imiton të folurën...

“Elon Musk ka frikë”, eksperti i IT: Ja përse nuk përballet dot me Zuckerberg

Eksperti i It, Besmir Semanaj ishte këtë të martë i ftuar në një intervistë për Euronews Albania për të folur rreth...

Aplikacioni Threads “braktiset” nga më shumë se gjysma e përdoruesve

Mark Zuckerberg tha se platforma e re e mediave sociale, Threads, ka humbur më shumë se gjysmën e përdoruesve të saj. Rivali...

Mark Zuckerberg bëhet baba për herë të tretë, ndan foton e parë me vajzën

Shefi ekzekutiv i META, Mark Zuckerberg dhe gruaja e tij Dr Priscilla Chan janë bërë prindër për herë të tretë. Lajmin e...

Shkurtimet e Meta, Zuckerberg largon nga puna 10.000 punëtorë

Meta, kompania e cila zotëron rrjetet sociale, Facebook, Instagram dhe WhatsApp ka lajmëruar se do të pushojë nga puna 10.000 punonjës. Kjo...

Ç’po ndodh me Facebook? Zuckerberg pushon nga puna 11 mijë punonjës

Kompania ‘Meta’ po pushon nga puna më shumë se 11,000 punonjës, ose 13 për qind të stafit të saj, tha CEO...

I përgjysmohet pasuria, Mark Zuckerberg humb bastin e vënë me botën virtuale

Basti i vendosur nga Mark Zuckerberg me botën virtuale po i kushton shtrenjtë në botën reale. Pasuria e tij u përgjysmua brenda...

Mark Zuckerberg komplimenton Dua Lipën dhe nuk harron të përmendë Shqipërinë

Dua Lipa ka postuar një album fotosh në Instagram-in e saj me mbishkrimin “Vajzë shqiptare në Shqipëri”. Po të njëjtat foto nga...

Bie numri i përdoruesve të Facebook

Numri i përdoruesve aktivë të rrjetit social Facebook, ka rënë për herë të parë në 18 vjet. Meta, kompania amë e Facebook-ut,...