marreveshja e ohrit

Berisha thirrje Kurtit: Kthehu te marrëveshja e Ohrit, Rama s’ka asnjë peshë

Ish-kryeministri Sali Berisha tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se dëshiron përpjekje maksimale nga autoritetet e Kosovës për...

“Kosova ra në grackën e Vuçiç”, Haliti: Ç’pritet të ndodhë me Marrëveshjen e Ohrit

Deputeti Xhavit Haliti, një prej themeluesve të UÇK tha për Euronews Albania se qeveria e Kosovës ka rënë në grackën e...

Kurti: Për të ardhur keq, Serbia po thotë se nuk do ta zbatojë Marrëveshjen e Ohrit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se Marrëveshja drejt normalizimit të raporteve me Serbinë duhet të zbatohet sa më shpejt, por...

“E kam kundërshtuar për 30 vjet”, Prokiç: Vuçiç mund të mbahet mend si hero nëse…

Dramaturgu serb, Nenad Prokiç, i ftuar në “Balkan Talk” në Euronews Albania tha se Presidenti Vuçiç mund të mbahet mend si...

BE: Priten pasoja nëse nuk zbatohet marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë

Bashkimi Evropian është duke insistuar që Kosova dhe Serbia e kanë për obligim që të zbatojnë të gjitha pikat e marrëveshjes...

“Ohri, marrëveshje pa marrëveshje”, Sali Berisha: Vuçiç nuk ka për të firmosur kurrë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në faqen zyrtare të Partisë Demokratike për dialogun Kosovë-Serbi. Ohri, një marrëveshje pa marrëveshje, kështu e...