marreveshja

Shqipëria mbështet kandidaturën e Kosovës për Lojërat Mesdhetare 2030

Shqipëria do ta mbështesë kandidaturën e Kosovës organizimin e Lojërave Mesdhetare 2030 dhe do të lehtësojë procesin e përgatitjes dhe organizimit...

Marrëveshja me Serbinë, Limaj: Po të ishte VV opozitë, e kishte djegur Kosovën

Kryetari i Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë për Ekonomia Online se Kosova do të “digjej” nëse Lëvizja Vetëvendosje do të...

Pensionet me Greqinë| Përparojnë bisedimet, marrëveshja hyn në fazë të re

Njohja e pensioneve me Greqinë nuk është me një çështje e lënë nëpër sirtarë. Qeveritë e të dy vendeve kanë mbyllur fazën...

“Hiqni pengesat për eksportet”- Lavrov kërcënon me dalje nga marrëveshja e grurit

Moska mund të braktisë marrëveshjen e grurit me Ukrainën nëse nuk do të hiqen pengesat për eksportet ruse, tha të premten...

BE: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për targat nuk ka afate kohore

Marrëveshja e arritur mes Kosovës dhe Serbisë për targat e makinave në nëntor të vitit të kaluar, nuk ka afate kohore...

Nënshkruhet marrëveshja për sigurimet shoqërore mes Shqipërisë dhe Bullgarisë

Shqipëria ka nënshkruar marrëveshjen për sigurimet shoqërore më Bullgarinë. Lajmi është bërë me dije nga kryeministri Edi Rama i cili përmes një...

Begaj pret Kurtin: Marrëveshja me Serbinë, garanci për paqen

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ndodhet sot për një vizitë në Tiranë. Ai u prit fillimisht nga presidenti Bajram Begaj me...

Analiza| Marrëveshja Kosovë-Serbi e negociuar nga BE bazohet në mirëbesimin e palëve

Edhe pse kanë kaluar disa ditë nga marrëveshja e dakordësuar në Ohër mes kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksandër Vuçiç...

Manja takohet me homologun britanik, zbardhen çështjet e diskutuara

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja është takuar këtë të martë me Sekretarin e Shtetit për Drejtësinë, homologun e tij RT Hon...

Marrëveshja e Ohrit, Maliqi: U kthyem në pikën zero! Serbia mbështetje më të madhe

Analisti Agon Maliqi tha në emisionin Now në Euroenws Albania se me marrëveshjen e Ohrit Kosova është kthyer në pikën zero,...

Agron Maliqi: Opozita e Kosovës ka interes ta paraqesë marrëveshjen si dështim

Analisti Agron Maliqi komentoi marrëveshjen e nënshkruar ditën e djeshme në Ohër mes Kosovës dhe Serbisë. I ftuar në emisionin “Review” në...

Kurti: Pajtimi për aneksin e zbatimit të marrëveshjes, njohje de-facto e Kosovës

Ashtu sikurse shefi i diplomacisë së BE-së, edhe kryeministri i Kosovës Albin Kurti deklaroi pas përfundimit të takimit 12-orësh në Ohër,...

Borrell: Kosova dhe Serbia janë pajtuar mbi aneksin e zbatimit të marrëveshjes

Pas përfundimit të takimit 12-orësh në Ohër, shefi i Politikës së Jashtme të BE-së, Josep Borrell, ka zbuluar detaje nga arritjet...

Marrëveshja për grurin skadon më 18 mars, Guterres në Kiev për zgjatjen e saj

Lufta në Ukrainë ishte në fokus të vizitës zyrtare që sekretari i përgjithshëm i OKB-së zhvilloi në Kiev. Ai u takua me...

Gazetari bën deklaratën e fortë: Kurti s’e firmos marrëveshjen, do japë dorëheqjen

Gazetari Milaim Zeka analizoi gjatë një interviste për Euronews Albania, diskutimet në Bruksel mes kryeministrit kosovar Albin Kurti dhe presidentit serb...

Kur pritet të nënshkruhet marrëveshja finale Kosovë-Serbi? Shala zbulon muajin

Analisti Drizan Shala në një intervistë për Euronews Albania, tha se situata në Kosovë varet nga takimi që do të zhvillohet...