marsel rupi

“Kush ka dy-tre shtëpi të taksohet dhe hetohet”, thirrja e anëtarit të Nismës Thurje

Anëtari i Nismës Thurje, Marsel Rupi thotë se një nga mënyrat sesi pushteti vendor vjedh qytetarët, është taksimi i banesës. Në një...

Debat Kalaja-Rupi: Ndërhyrja e partive ka qenë e kot, asnjë kauzë nuk është zgjidhur

Dy aktivistët Marsel Rupi dhe Aulon Kalaja janë përplasur me njëri-tjetrin në studion e Euroneës Albania. Shkak i debatit të tyre  janë...

‘Iku për të ndjekur ëndrrën e tij’, thotë miku i aktorit që humbi jetën në SHBA

Aktivisti i "Nismës Thurje", Marsel Rupi tha se aktori shqiptar i cili i dha fund jetës, Florind Belliu shkoi në Shtetet...

Peticioni i “Nismës Thurje”: Plazhe 100% publike

"Nisma Thurje" ka ndërmarrë një peticion ku kërkohet që plazhet në vend të jenë 100% publike. Në një intervistë për "Euronews Albania",...

Aktivistët e “Nismës Thurje”: Ngjarja e Himarës një vrasje, nuk respektohen VKM-të

Aktivistët e Nismës Thurje kanë protestuar në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur mesditën e së martës në Himarë, ku...