martinaj

Martinaj, Bajrët e zyrtarë të policisë, vrasjet dhe atentatet e zbardhura nga SPAK

Prokuroria e Posaçme SPAK ka dhënë detaje sot për operacionin ku u arrestuan zyrtarë të lartë të policisë, prokurorë, biznesmenë dhe...

“Kontaktoi Vis Martinajn për vrasje”- Gazetarja detaje nga arrestimi i biznesmenit

Gazetarja e kronikës Aida Topalli zbuloi gjatë një interviste për Euronews Albania detaje nga megaoperacioni i SPAK ku u arrestuan ish-drejtori...

Gjykata e Lartë: Pronat e Ervis Martinaj dhe familjarëve mbeten të sekuestruara

Gjykata e Lartë ka vendosur që pronat e Ervis Martinaj dhe familjarëve të tij të mbeten të sekuestruara. Ndër pronat e sekuestruara...

“I mori për Vis Martinajn”- Detaje nga vjedhja e targave që ‘fundosën’ Sherrnikun

Nikoll Sherrniku, personi që dyshohet se ndihmoi me logjistikë, autorët e masakrës në Don Bosko, ka dalë këtë të premte përpara...

“Gjallë në botë”, Prençi: Vis Martinaj po të ishte gjallë s’bëhej ushtar i Ramës

Ish-drejtuesi i policisë, Shemsi Prençi tha në emisionin Now në Euronews Albania se po të ishte Vis Martinaj gjallë nuk do...

Zhdukja e Martinaj, gazetari: Ka ardhur një telefonatë me zërin e tij, po hetohet

Gazetari Ferdinand Dervishi zbuloi në studion e emisionit Review në Euronews Albania një zhvillim të ri nga dosja mbi zhdukjen e...

“S’themi dot u ‘ngjall’ apo jo Ervis Martinaj”, kreu i SPAK: Kemi informacionet tona

Kreu i Prokurorisë së Posaçme, Altin Dumani zhvilloi sot një takim informal me gazetarët ku u pyet për disa nga dosjet...

Edhe pse i zhdukur, Gjykata e Lartë merr vendimin për Ervis Martinajn

Gjykata e Lartë ka rrëzuar këtë të enjte rekursin e bërë nga i shumëkërkuari Ervis Martinaj në lidhje me ngjarjen e...

I zhdukur prej 7 muajsh, por Gjykata e Lartë shqyrton rekursin e Vis Martinaj

Ndërkohë që prej 7 muajsh Ervis Martinaj rezulton i zhdukur dhe njëkohësisht i shumëkërkuar i SPAK, gjykata e lartë do të...

“Bankat ishin bosh”- Gazetarja: Ka pasuri të Vis Martinaj që nuk janë sekuestruar

Gazetarja, Keti Banushi, analizoi në emisionin Review në Euronews Albania aksionin e SPAK për sekuestrimin e pasurive të Ervis Martinaj. Banushi tha...

“SPAK ka një strategji”- Gazetarja: Pse u sekuestruan pasuritë e Martinaj

Gazetarja Klodiana Lala foli në studion e Euronews Albania në lidhje me sekuestrimin e pasurisë të bosit të lojërave të fatit,...

Gazetari: Për SPAK Vis Martinaj është gjallë! Po tentojnë ta nxjerrin nga strofulla

Gazetari Lavdrim Lita tha në një intervistë për Euroneës Albania se sekuestrimi i pasurive të Ervis Martinajt me urdhër të SPAK...

Vis Martinaj| “Na e keni sjellë në majë të hundës”, banorët përplasen me gazetarin

Euronews Albania solli pamje ekskluzive nga operacioni i FNSH dhe RENEA në shtëpinë e Ervis Martinajt, në Fushë Kuqe të Kurbinit. Gazetari...

‘Policia e di ku është’, Krenar Ahmeti: Operacioni në shtëpinë e Vis Martinajt, show

Ish-drejtuesi i policisë Krenar Ahmeti thotë se kontrolli i ushtruar sot nga FNSH dhe RENEA në shtëpinë e Ervis Martinajt në...

Gjurmë të Ervis Martinajt në Vlorë? Berberi: Kemi një plan të detajuar

Operacionet e befta të policisë në disa qytete të vendit për kapjen e personave të shumëkërkuar janë zhvilluar prej ditësh edhe...

Vis Martinaj i gjallë apo i vdekur? gazetari: 2 prokurori në garë për hetimin

Gazetari i ABC News, Ermal Vija thotë se hetimet për Ervis Martinajn janë shumë të vështira pasi ky i fundit është...