masa

“Jam këtu prej djalit”- GJKKO lë në burg Breçanin dhe 3 të arrestuarit e tjerë

GJKKO ka lënë në fuqi masat “Arrest me burg” për Erzen Breçani, Bujar Ajetin i njohur dhe me mbiemrin Germizi, Dedan...

Beqaj flet pas daljes nga GJKKO: Kam rezerva për masën, por nuk e kundërshtoj

GJKKO la në fuqi masën e sigurimit “Detyrim paraqitje” dhe “Ndalimi i daljes jashtë shtetit” për ish-ministrin e Shëndetësisë, Ilir Beqaj....

Pas dhënies së masës së sigurisë, GJKKO merr në pyetje Ilir Beqajn. Caktohet data

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, ka caktuar ditën e hënë seancën e marjes në pyetje të ish-ministrit...

Gjermania vendos masa të rrepta për ta frenuar numrin e madh të emigrantëve

Kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz, dhe 16 guvernatorët shtetërorë kanë arritur pajtim për vendosjen e masave të reja, më të rrepta,...

Samiti i Procesit të Berlinit| Masat e policisë, rrugët e bllokuara

Zv. drejtori  i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Sokol Bizhga foli në një deklaratë për mediat për masat e marra nga...

Flakadanë e kapsolla, policia shoqëron në komisariat grupin e tifozëve

Policia ka marrë masa për të garantuar rendin dhe sigurinë veçanërisht sot që në “Air Albania” luhet ndeshja Shqipëri-Poloni. Gjatë kontrolleve ata...

Oda Amerikane kërkon heqjen e masave për importet nga Serbia

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë (OEAK) ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që të heqë masat për importet nga Serbia, pasi...

A u kërcënua Dumani? Balla flet për rritjen e masave të sigurisë të kreut të SPAK

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar në lidhje me shtimin e masave të sigurisë së kreut të SPAK, Altin Dumani. Gjatë...

“Kosova e bëri hapin”, analisti: BE nuk duhet të kishte hezituar në heqjen e masave

Analisti Gazmir Raci tha në një intervistë për Euronews Albania se Bashkimi Evropian duhet të heqë tanimë masat ndaj Kosovës. Ai tha...

Kurti: Masat e BE-së duhet të hiqen para shpalljes së zgjedhjeve në veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti deklaroi sot se masat ndëshkuese të Bashkimit Evropian duhet të hiqen para shpalljes së zgjedhjeve në...

FOTO| I ndaluar për atentatin në Larushk, del përpara gjykatës Valter Bami

Valter Bami ka dalë mëngjesin e kësaj të hëne përpara Gjykates së Tiranës për t’u njohur me masën e sigurisë. Euronews Albania...

“Jam e vetmja që nxjerr të ardhura në familje”- Alma Kaçi kërkon lirinë në Apel

Pas Safet Gjicit edhe Alma Kaçi i është drejtuar Gjykatës së Posacme të Apelit për një masë më lehtësuese se sa...

Vizita e Clinton në Tiranë shoqërohet me masa nga policia, ja rrugët e bllokuara

Në kuadër të vizitës në Shqipëri, të ish-presidentit të SHBA-së, Bill Klinton, policia ka marrë një sërë masash të detajuara për...

BE paralajmëron shpalljen e masave ndëshkuese kundër Kosovës

Bashkimi Evropian gjatë kësaj jave ka paralajmëruar se do të komunikojë masat ndëshkuese ndaj Kosovës, të cilat blloku i ka përgatitur...

Policia e Shtetit zbulon masat e sigurisë për sezonin turistik

Zv. drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Sokol Bizhga doli në një deklaratë për mediat për të raportuar masat e...

Siguria kibernetike, Begaj mbledh Këshillin e Sigurimit: Të forcojmë kapacitetet

Sulmet kibernetike kanë qenë arsyeja që presidenti Bajram Begaj ka mbledhur për herë të tretë Këshillin e Sigurimit Kombëtar. Gjatë fjalës së...