masaker

FOTO| Ky është një nga personat e përfshirë në masakrën e Don Boskos

Policia ka arrestuar një nga personat e përfshirë në masakrën në Don Bosko, ku u qëllua me breshëri kallashnikovi në drejtim...

Masakër në Nigeri, persona të armatosur vrasin 20 gra e fëmijë

Të paktën 20 persona, kryesisht gra dhe fëmijë, u vranë gjatë një sulmi në një fshat në shtetin Plateau të Nigerisë. Sulmuesit...

Zbulohet videoja në TikTok që frymëzoi 13-vjeçarin që kreu masakrën në Serbi

Mediat serbe raportojnë se djali i cili kreu masakrën në Serbi, nga ku mbetën të vrarë 8 nxënës dhe roja i...

“Gjithçka nisi në orën e aktrimit”, gazetarja serbe: Autori i masakrës bullizohej

Gazetarja serbe Katarina Radojiçiç komentoi në një intervistë për Euronews Albania ngjarjen e rëndë që ndodhi në Serbi këtë të mërkurë,...

“Jam psikopat”-Çfarë tha autori i masakrës në Serbi kur u kap nga policia

Gazetarja serbe Katarina Radojiçiç komentoi në një intervistë për Euronews Albania ngjarjen e rëndë që ndodhi në Serbi këtë të mërkurë,...

Masakër në Teksas, agresori i armatosur vret fqinjët e tij në Klivlend

Një person ka vrarë fqinjët e tij në Teksas të Shteteve të Bashkuara, pas një debati të zhvilluar me ta për...

1 vit nga masakrat në Buça, banorët përkujtojnë tmerrin e lënë pas nga rusët

Një vit më parë, bota pa e tmerruar pamjet e filmuara në rrugët e Buçës. Forcat ruse ishin tërhequr duke lënë...

Vriten gazetari dhe e mitura, 19-vjeçari i armatosur bën masakër në Florida

Tre persona, mes të cilëve një gazetar dhe një vajzë 9-vjeçare, kanë mbetur të vrarë në Shtetet e Bashkuara, pasi janë...

Masakër në Meksikë, vriten me breshëri plumbash 9 persona brenda lokalit

Të paktën nëntë persona u vranë, përfshirë katër gra, pasi persona të armatosur hynë në një lokal dhe hapën zjarr në...

Kryebashkiaku mes 18 të vrarëve në masakrën e armatosur në qytetin meksikan

Persona të armatosur kanë vrarë kryetarin e një qyteti të vogël në jugperëndim të Meksikës dhe të paktën 17 të tjerë,...

Masakër në Kanada, vriten me thikë 10 persona, 2 autorët ende në arrati

Të paktën 10 persona janë vrarë dhe 15 të tjerë janë plagosur në një sulm me thikë në provincën qendrore Saskatchewan...

27 vjet nga masakra në Srebrenicë, ish-ambasadori zbulon krimet më makabër

Në 27-vjetorin e masakrës së Srebrenicës, ish-ambasadori shqiptar në Bosnje-Hercegovinë, Flamur Gashi zbuloi për Euronews Albania cili ishte krimi më makabër...

Forcat ruse po kryejnë masakër në Donbas, sipas Zelenskit

Presidenti i Ukrainës, Volodimir Zelenski deklaroi se forcat ruse po kryejnë një masakër në rajonin lindor të Donbasit. “Askush nuk e shkatërroi...

Kosova kujton Masakrën e Mejës, kërkon drejtësi për të zhdukurit

27 prilli shënon Ditën Kombëtare të Personave të Pagjetur në Kosovë. Kjo datë u vendos pasi 23 vite më parë në fshatin...

Disa shtete dëbojnë diplomatët rusë në përgjigje të masakrës në Bucha

Pas ngjarjeve në Bucha të Ukrainës, disa shtete evropiane kanë vendosur te ashpërsojnë qëndrimin e tyre ndaj Moskës. Gjermania deklaroi se do...

Protestuesi në Moskë me duar të lidhura si viktimat në Bucha

Një protestues në Moskë është fotografuar i shtrirë me fytyrë përtokë dhe me duart e lidhura, ashtu siç u gjetën trupat...