masakra

Masakra e Srebrenicës, Meta: Përpjekja për rishikim kufijsh duhet dënuar me forcë

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta përmes një statusi në faqen e tij zyrtare në Facebook ka përkujtuar viktimat e...

Masakra në lokalin e Fation Murtatit, zbulohet një nga personat e përfshirë

Policia ka ekzekutuar masën e sigurisë "Arrest me burg" një nga personat e përfshirë në maskrën në Don Bosko, ku u...

Nga hetimi i masakrës së Peshkëpisë tek dënimi për urrejtje, kush është Fredi Beleri

Fredi Beleri ka një histori të gjatë politike dhe me drejtësinë në shqipëri. Ai është dënuar për nxitje dhe urrejtje nacionale...

Ishte në listën e ekzekutorit, flet nxënësi në Serbi: Fati më shpëtoi

Një prej nxënësve që ishte në listën e ekzekutimeve të Kosta K., personit që kreu masakrën në shkollën “Vladislav Ribnikar” në...

“Armët, kulturë ballkanase”- Ekspertët pas masakrave serbe: Në rajon duhen masa

Të shtënat masive, si ato që vranë 9 persona në një shkollë të Beogradit të mërkurën dhe 8 të tjerë pak...

Masakra me 8 të vrarë në Serbi, Vuçiç kërkon vendosjen e dënimit me vdekje

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka thënë sot se të shtënat në Mlladenovac, ku u vranë 8 persona dhe u plagosën...

Masakra në Serbi, ylli i basketbollit amerikan merr përsipër shpenzimet funerale

Tragjedia e 3 majit e regjistruar në Beograd, ku një 14-vjeçar vrau me armë zjarri 8 nxënës dhe rojen e shkollës...

Masakra në shkollën në Serbi, reagon kryeministri i Kosovës Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar në lidhje me sulmin e armatosur të ndodhur në shkollën fillore “Vladislav Ribnikar” në...

24-vite nga masakra e Gjakovës, ku u vranë 376 persona

Sot shënohet përvjetori i 24-të i masakrës në Mejë të Gjakovës, ku më 27 prill 1999 u vranë 376 persona. Sipas të...

EMRAT| Zhduken pa lënë gjurmë pjesëmarrësit në masakrën e Qafë Gjashtës

Leonard Thodhori, 46 vjeç, banues ne fshatin Çukë,të Sarandës dhe Fatmir Sulovari alias Fatmir Krasniqi, 46 vjeç, banues në Sarandë, raportohet...

Masakra në Kavajë, banakierja e lokalit “kyç gojën”, policia merr kamerat

Armand Gosa dhe Sali Rexha janë dy viktimat e një konflikti në Kavajë ditën e djeshme. Euronews Albania ka shkuar në lokalin...

78 vjet nga masakra e Tivarit

Sot bëhen 78 vjet nga masakra më e madhe e kryer ndaj shqiptarëve në Tivar, e cila ndodhi më 30 mars...

Masakra në Don Bosko, Garo: Nuk mund të jemi një vend që qeverisemi nga krimi

Partia Demokratike, e përfqësuar nga Sali Berisha, ka reaguar në lidhje me atentatin e ndodhur në një lokal në zonën e...

BMW-ja u vodh në Durrës, policia publikon dinamikën e masakrës në Don Bosko

Policia e Shtetit ka zbardhur dinamikën e plotë të atentatit të ndodhur në një lokal në zonën e Don Boskos, mbrëmjen...

Pamjet pas masakrës: Pastrohen xhamat e hiqen shiritat, policia vijon të ruajë zonën

Mimoza Paja, ishte në përfundim të orarit të saj të punës, kur mbeti viktimë e atentatit, mbrëmjen e së dielës në...

Masakra në Don Bosko, i pranishëm në lokal dhe vëllai i Fatjon Muratit

Burime për Euronews Albania bëjnë me dije se i pranishëm në lokalin ku ndodhi masakra në Tiranë, ishte dhe vëllai i...