mashtrim

Andrew Tate mbetet në paraburgim edhe për 30 ditë të tjera 

I vetëshpallur mizogjinist dhe influencues, Andrew Tate dhe vëllai i tij Tristan do të qëndrojnë në paraburgim deri më 27 shkurt...

I dënuar për mashtrim, arrestohet në SHBA avokati shqiptar

Oficerët e Operacioneve të Zbatimit dhe Largimit të Emigracionit dhe Doganave në SHBA kanë arrestuar më datë 9 janar avokatin shqiptar...

E motra u arrestua për mashtrim, jep dorëheqjen nënkryetari i bashkisë Pogradec

Nënkryetari i bashkisë së Pogradecit, Johan Sterjo ka dhënë dorëheqjen. Mësohet se ai ka dorëzuar dje dorëheqjen ndërsa firmosja u bë...

U mori bizneseve dhjetëra mijëra euro, zbardhet mashtrimi i Viola Sterjos

Detaje të reja janë zbuluar në lidhje me arrestimin nga policia e Korçës të ish-drejtoreshës së Ministrisë së Turizmit, Viola Sterjo. Burime...

Arrestohet ish-drejtoresha e Ministrisë së Turizmit, akuzohet për mashtrim

Ish-drejtoresha e Ministrisë së Turizmit, Viola Sterjo, është arretsuar nga policia e Korçës për veprën penale të mashtrimit. Sterjo dyshohet se ka...

Mashtrim me 3,1 mld dollarë, arrestohet në Bahamas themeluesi i FTX

Policia në Bahama ka arrestuar Sam Bankman-Fried, themelues i kompanisë për këmbimin e kriptovalutave FTX, tha prokurori i përgjithshëm i këtij...

BE “zbulon” 2.2 mld euro mashtrime me TVSH-të, Shqipëria pjesë e listës së zezë

Bashkimi Evropian njoftoi sot se ka zbuluar një mashtrim ndërkombëtar tatimor që arrin vlerën e 2.2 miliardë eurove. Në këtë mega mashtrim...

140 milionë euro mashtrim, Apeli vendos sot për ekstradimin e kinezit

Gjykata e Apelit do të vendosë sot për ekstradimin e shtetasit kinez Liangbin Chen, i cili akuzohet për zhvatje të 140...

Google gjobitet me 391 milionë dollarë për mashtrim të përdoruesve

Kompania Google pranoi të paguante 391.5 milionë dollarë, për të mos nisur procedurat ligjore që kishin nisur kundër saj nga 40...

Ylli i shahut padit rivalin me 100 mln dollarë pas akuzave për mashtrim

Mjeshtri amerikan i shahut, Hans Niemann ka paditur rivalin Magnus Carlsen për të paktën 100 milionë dollarë pasi kampioni norvegjez i...

3 të arrestuar, 1 në kërkim për mashtrim përmes telefonit

3 persona janë arrestuar, ndërsa 1 është shpallur në kërkim pasi kanë mashtruar përmes telefonin shtetas të huaj për të investuar...

140 milionë euro mashtrim, Gjykata e Tiranës lejon ekstradimin e kinezit

Gjykata e Tiranës ka lejuar ekstradimin e kinezit Liangbin Chen, i cili akuzohet për zhvatje të 140 milionë eurove. Ky i fundit...

Mashtronin të huajt, pranga administratorit dhe menaxheres së Call Center-it

Dy persona janë arrestuar nga policia në Shokodër dhe tre të tjerë janë proceduar, pasi akuzohen se mashtronin shtetas të huaj...

Vodhi 6 mijë euro përmes mashtrimit, arrestohet 34-vjeçari

Një 34-vjeçar është arrestuar këtë të martë me akuzën se ka mashtruar duke vjedhur 6 mijë euro. Bashkëpunëtori i tij është shpallur...

Dënohet financiari i Trump, shpallet fajtor për mashtrim dhe evazion fiskal

Shefi i financave të kompanisë së ish-presidentit Donald Trump është shpallur fajtor për mashtrim dhe evazion fiskal nga një gjykatë e...

‘Mashtrim kripto’, tre persona dëmtojnë thesarin francez

Autoritetet izraelite njoftuan sot se kanë arrestuar tre persona si pjesë e një hetimi për një mashtrim në shkallë të gjerë...