mashtrim

Vodhi 6 mijë euro përmes mashtrimit, arrestohet 34-vjeçari

Një 34-vjeçar është arrestuar këtë të martë me akuzën se ka mashtruar duke vjedhur 6 mijë euro. Bashkëpunëtori i tij është shpallur...

Dënohet financiari i Trump, shpallet fajtor për mashtrim dhe evazion fiskal

Shefi i financave të kompanisë së ish-presidentit Donald Trump është shpallur fajtor për mashtrim dhe evazion fiskal nga një gjykatë e...

‘Mashtrim kripto’, tre persona dëmtojnë thesarin francez

Autoritetet izraelite njoftuan sot se kanë arrestuar tre persona si pjesë e një hetimi për një mashtrim në shkallë të gjerë...

Mashtronin të huajt, pranga administratorit të Call Center-it, në kërkim pronari

Një person është arrestuar nga policia në Tiranë dhe pesë të tjerë janë proceduar, pasi akuzohen se mashtronin shtetas të huaj...

Akuzat për mashtrim, Blatter dhe Platini shpallen të pafajshëm

Pas gjashtë vitesh hetime dhe dy javësh gjyqe, Michel Platini dhe ish-presidenti i FIFA-s, Sepp Blatter, u shpallën të pafajshëm nga...

Rreth 40 milionë njerëz në SHBA kanë rënë viktimë e mashtrimeve, thotë Civici

Ekonomisti Ardian Civici, i cili kohët e fundit ka botuar librin "Mashtruesit Financiarë", deklaroi se mashtrimi nuk është vetëm fenomen shqiptar,...

Vidhnin llogaritë bankare përmes mashtrimit në rrjete sociale, 2 në pranga

Dy persona janë arrestuar nga policia pasi vidhnin me anë të mashtrimit në rrjetet sociale llogaritë bankare të shtetasve të ndryshëm. Nga...

I mori 16 000€ shtetasit kosovar për pasaportë shqiptare, në pranga 30-vjeçarja

Policia e Tiranës ka arrestuar një shtetase e cila përvetësonte shuma të konsiderueshme parash, me anë të mashtrimit dhe falsifikimit të...

700 mijë $ për një foto me Trump, Meta paralajmëron gjyq në Vjenë

Presidenti Ilir Meta e cilësoi një mashtrim të ricikluar nga ‘rilindja’ shkrimin e gazetës austriake “Kronen Zeitung” që e akuzon se...

Përvetësoi 135 mijë euro duke mashtruar një qytetare, arrestohet 30-vjeçari

Policia e Tiranës ka arrestuar një 30-vjeçar në kuadër të operacionit policor të koduar “Mysafiri”, pasi kishte përfituar 135 mijë euro...

Ish-bankieri zviceran dënohet me gati 4 vjet burg

Ish-kreu i një banke në Zvicër është dënuar me gati 4 vite burg për disa akuza, përfshirë mashtrim. Pierin Vincenz, 65 vjeç,...

Arrestohet 30-vjeçari që përfitonte para përmes mashtrimit me ‘call center’

Policia e Durrësit ka arrestuar administratorin e një call center-i me akuzën e mashtrimeve me anë të platformave elektronike, me qëllim...

Navalni rrezikon 13 vite burg për mashtrim

Opozitari i Kremlinit Alexei Navalni, i cili ndodhet në burg, u shpall fajtor për mashtrim nga Gjykata ruse. Prokurorët kërkuan dënim me...

Kush është rusja 31-vjeçare që mashtroi elitën në New York?

Seriali më i fundit i Netflix titullohet “Inventing Anna”. Ai u publikua më 11 shkurt dhe që nga ai moment ka...

Noterja lihet në burg për përvetësimin e mbi 7 milionë lekëve

Noterja Rezarta Koçi, e akuzuar për përvetësimin e 7,2 milionë lekëve, është lënë në burg nga Gjykata e Tiranës. Ajo dyshohet se...