mat

Mbajti peng për disa orë 14-vjeçaren në banesë, shpallet në kërkim 31-vjeçari

Një 31-vjeçar në Mat është shpallur në kërkim pasi mbajti në banesën e tij për disa orë një 14-vjeçare. Policia bën me...

Kishte shkuar të mblidhte kërpudha, gjendet i pajetë në kanal 25-vjeçari

Një 25-vjeçar është gjetur pa shenja jete në një kanal me ujë vaditës në zonën e fshatit Shulbatër, në Mat. Sipas denoncimit...

Aksion anti-drogë në Mat, zbulohen parcelat me kanabis në mes të pyllit

Policia e Matit ka asgjësuar 350 bimë narkotike cannabis sativa, të cilat u gjetën të kultivuara në një zonë të pyllëzuar...

Asgjësohen 164 bimë kanabis në Mat, shpallet në kërkim 44-vjeçari

Asgjësohen 164 bimë narkotike cannabis sativa, në një zonë të pyllëzuar në fshatin Selicë në Mat. Policia bën me dije se si...

Plagosje me armë zjarri në Mat, policia shpall në kërkim autorin

Një 39-vjeçar është plagosur me armë zjarri në orët e para të mëngjesit të së enjtes në Mat. Policia tha se ka...

Gërryenin me mjete të rënda shtratin e lumit Mat, procedohen 2 persona

Policia e Matit ka çuar për ndjekje penale 2 persona që u kapën duke gërryer me mjete të rënda, shtratin e...

Rama tur falënderues në Mat dhe Klos: Duke na votuar ne, na keni sfiduar

Kryeministri, njëkohësisht kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama zhvilloi pasditen e së hënës një takim falënderues në Mat-Klos. Rama u shpreh se...

Vijon procesi i numërimit, PS kryeson dhe në Dibër, Mat e Bulqizë

Janë numëruar 138 kuti votimi nga 224 në total në qarkun e Dibrës. Në Bashkinë Dibër janë numëruar 39 nga 99 kuti...

Berisha: Vota e 14 majit është votë për të përmbysur monizmin

Ish-kryeministri Sali Berisha mbajti këtë të premte një takim elektoral në veri të vendit me kandidatët për bashkinë Mat, Skënder Gjuci...

Ishte larguar nga banesa një ditë më parë, gjendet i pajetë 36-vjeçari në Mat

Një 36-vjeçar është gjetur i pajetë në një përrua në fshatin German të Matit. Shtetasi A.M ishte shpallur në kërkim për largim...

Kërcënoi me armë zjarri një person për prona, arrestohet 80-vjeçari në Mat

Një 80-vjeçar është arrestuar në Mat pasi ka kërcënuar me armë zjarri një person. Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur...