Mbappe

Mbappe rikthehet me dopietë, PSG merr fitoren e parë, Marseja mposht Brest 2-0

PSG ka rrëmbyer fitoren e parë në këtë sezon futbollistik, ndërsa kundërshtari i radhës ishte Lens. Parizienët triumfuan me rezultatin 3-0,...

PSG i vendos çmim Mbappes, sa duhet të paguajë çdo skuadër që dëshiron ta blejë

Skuadra e cila dëshiron të transferojë yllin francez të futbollit, Kylian Mbappe tani e ka mundësinë, por fillimisht duhet të paguajë...

Mbappe dhe ultimatumi i PSG-së drejt fundit, Real Madridi pret firmën e sulmuesit

Saga emocionuese e Kilian Mbapesë, duket se ka ardhur drejt fundit, teksa lojtari francez duhet të marri një vendim në lidhje...

Mbappe kthen prapa delegacionin arab të Al Hilal-it

Kylian Mbappe nuk ka ndërmend të bisedojë me drejtuesit e Al Hilal-it për një transferim potencial atje. Pavarësisht se delegacioni i Al...

Interi futet në garë për Mbappe

“Sky Sports” pretendon se Interi është një nga pesë klubet seriozisht të interesuar për nënshkrimin e Kylian Mbappe, të cilin Paris...

Mbappe drejt largimit nga PSG dhe realizimit të ëndrrës së fëmijërisë, afër Realit

Informacionet e fundit të pakonfirmuara nga Franca bëjnë me dije se është çështje ditësh se kur Kylian Mbappe do të largohet...

Fundi i Mbappe tek PSG, sulmuesi sulmoi drejtuesit e klubit

Deklaratat e shpeshta në media rreth së ardhmes së tij, kanë bërë që Kylian Mbappe të jetë në qendër të vëmendjes. Sulmuesi...

Khelaifi i ashpër me Mbappen: Falas nuk largohet dot

Presidenti i Paris Saint-Germain, Nasser Al Khelaifi ka sqaruar të ardhmen e Kylian Mbappes gjatë konferencës ku u prezantua Luis Enrique...

Mbappe përplaset me PSG, nuk rinovon kontratën dhe mund të largohet

Drejtuesit e PSG dhe ylli Kylian Mbappe do t’i japin dorën njëri-tjetrit verën e ardhshme, me 24-vjeçarin që refuzon qëndrimin në...

Mbappe akuzon PSG-n për keqpërdorim të imazhit

Këtë të enjte, PSG publikoi videon e re të fushatës së ri-abonimit në të cilën Kylian Mbappe është figura kryesore. Më publikimin...

Mbappe “kërcënon” Bayernin, të mërkurën luhet ndeshja e kthimit

Kylian Mbappe është padyshim sulmuesi i momentit në futbollin botëror, teksa tashmë gëzon dhe statusin si golashënuesi më i mirë në...

Mbappe vendos rekord, golashënuesi më i mirë në histori për PSG

Në moshën 24-vjeçare Kylian Mbappe ka vendosur një rekord të ri tek skuadra e PSG-së, duke u kurorëzuar si golashënuesi më...

Arkivol me fytyrën e Mbappe, festa jonormale e argjentinasve në Buenos Aires

Kur kanë kaluar disa ditë nga finalja e kupës së botës fituar nga Argjentina, tifozët vijojnë festën e çmendur në rrugët...

Mbappe lojtari më produktiv i Botërorit, 148 gola në 56 ndeshje

Botërori në Katar vijon. Të premten dhe të shtunën do të zhvillohen ndeshjet çerekfinale. Nëse shikojmë statistikat e pjesës aktuale të kampionatit,...

Mbappe, heroi i PSG-së në ndeshjen me Real Madrid

Kylian Mbappe është heroi i Paris Saint Germain, pasi falë golit të tij mposhtën Real Madrid. Në ndeshjen e parë të  fazës...