mbijetese

Mbijetoi me peshk të gjallë dhe ujë shiu, marinari shpëtohet pas 2 muajsh në oqean

Një marinar australian dhe qeni i tij janë shpëtuar në brigjet e Meksikës pasi mbijetuan për plot dy muaj me asgjë...

U bllokua në pyll për disa ditë, gruaja mbijeton duke pirë verë

Një grua 48-vjeçare mbijetoi për pesë ditë e bllokuar në një pyll në Australi duke ngrënë ëmbëlsira dhe duke pirë një...

U bllokua nga një stuhi bore, 81-vjeçari mbijetoi një javë duke ngrënë biskota

Instikti i mbijetesës dhe seriali televiziv “Survivor”, i shpëtuan jetën një 81-vjeçari në Kaliforni. Jerry Jouret ishte nisur për në shtëpinë...

A e shpjegon shkenca mbijetesën nën rrënoja? Historitë që qarkullojnë në Turqi

Gazetari Abdylvehab Ejupi i cilësoi mrekulli nga Zoti të mbijetuarit e tërmeteve në kufirin turko-sirian që u shpëtuan nga rrënojat edhe...

Protestat masive, Çepani: Luftojmë për mbijetesë, të na dalë rroga në fund të muajit

Aktivistja Edlira Çepani thotë se shqiptarët protestojnë për çështjet e përditshme, pasi janë popull që luftojnë për mbijetesë. Në emisionin "Barometri" në...

Skëndërbeu shpreson ende për qëndrimin në Kategorinë Superiore

Skuadra e Skënderbeut është duke përjetuar një nga momentet më të vështirë gjatë dekadës së fundit. Në vend të fundit të...