mbledhja

Tryeza e përbashkët, Berisha falenderon Bardhin: Mesazhi i duhur për demokratët

Është mbajtur këtë të martë tryeza e përbashkët mes deputetëve të PD-së, mbështetës të grupimeve të Sali Berishës dhe Gazmend Bardhit. Në...

“Jemi prag katastrofës”- Armenia kërkon mbledhje urgjente të OKB-së për Karabakun

Armenia i ka kërkuar Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara që të mbajë një takim urgjent lidhur me përkeqësimin e...

Përplasjet në PD| Bardhi mbledh Këshillin Kombëtar të enjten

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, ka vendosur të thërras mbledhjen e Këshillit Kombëtar të PD ditën e enjte, datë...

Kërkesa e SPAK për arrestimin e Ahmetajt, shtyhet mbledhja e Këshillit të Mandateve

Mbledhja e Këshillit të Mandateve, e thirrur pas kërkesës së SPAK për arrestimin e Arben Ahmetajt, është shtyrë për ditën e...

U grumbulluan 1,6 mln euro, mbyllet mbledhja e fondeve për policin francez

Një mbledhje fondesh në mbështetje të një oficeri policie të akuzuar për vrasjen e adoleshentit Nahel M pranë Parisit u mbyll...

Mbahet mbledhja e Këshillit të Sigurimit, zbardhet fjala e presidentit Begaj

Është mbajtur këtë të martë mbledhja e Kashillit të Sigurimit e thirrur nga presidenti i Republikës, Bajram Begaj. Në mbledhje janë të...

Qeveritë Shqipëri-Kosovë mblidhen nesër në Gjakovë, nënshkruhen 10 marrëveshje

Dita e nesërme zhvillohet mbledhja e dy qeverive, Shqipërisë dhe Kosovës. Ndërsa ky do të jetë takimi i parë i kryeministrave Albin...

Kanabisi, Rrumbullaku mbledhje urgjente me vartësit         

Tendenca për kultivimin e kanabisit në disa zona të vendit, ka bërë që kryepolici Muhamet Rrumbullaku të alarmohet nga situata. Kanë qenë...

Shtyhet mbledhja e KQZ për renditjen e kandidatëve, shkak dekriminalizimi

Pritej që këtë të hënë të mbahej mbledhja e KQZ  për përcaktimin e renditjes së kandidaëve për kryetar bashkie në fletët e votimit...

“Gjobvënie 50 mln euro”- Berisha: Insistojmë në ngritjen e komisionit McGonigal

Ish-kryeministri Sali Berisha mbajti këtë të enjte një takim me grupin e deputetëve që e mbështesin, ku vijoi akuzat për çështjen...

Alibeaj mbledh grupin parlamentar dhe Kryesinë, zbardhen emrat e deputetëve në takim

Partia Demokratike me kryetar të komanduar Enkelejd Alibeajn ka mbajtur këtë të hënë një mbledhje të Kryesisë dhe Grupit Parlamentar. Deputetët dhe...

Rama mbledh grupin parlamentar, në fokus zgjedhjet lokale të 14 majit

Pasditen e kësaj të mërkure në orën 18:00, Partia Socialiste do të zhvillojë një mbledhje të grupit parlamentar në Kryesinë e...

Zbardhet fjala e Gazment Bardhit në mbledhjen me dyer të mbylla të Kryesisë së PD-së

Euronews Albania ka mundur të sigurojë fjalën e Gazment Bardhit në mbledhjen me dyer të mbyllura të Kryesisë së PD-së. Bardhi i...

Përfundon mbledhja e dy qeverive, nënshkruhen marrëveshjet Shqipëri-Mali i Zi

Ministrat e Republikës së Shqipërisë dhe Malit të Zi kanë nënshkruar në përfundim të mbledhjes së përbashkët të dy qeverive dhe...

Simpatizantët mblidhen në selinë e PD. Marshimi i Berishës pa media, shkak ‘grushti’

Gazetarja Raziela Myslimaj raportoi për Euronews situatën nga ambientet e selisë së Partisë Demokratike në nisje të protestës së opozitës së...

Përfundon pas 1 orë e gjysmë mbledhja e Këshillit të Sigurimit Kombëtar

Ka zgjatur rreth 1 orë e 30 minuta mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare, e thirrur nga Presidenti i Republikës Bajram...