mbledhje

Mbledhja e qeverive Shqipëri-RMV, Rama: Finalizojmë një sërë marrëveshjesh

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka zbardhur agjendën e mbledhjes së përbashkët me qeverinë e Shqipërisë, e cila do të zhvillohet...

Grupi i Alibeajt mbledh nesër Kryesinë e PD-së

Ditën e nesërme, grupi i deputetëve demokratë që mbështesin Enkelejd Alibeajn, do të mbledhin Kryesinë e Partisë Demokratike. Mbledhja do të zhvillohet...

Zgjedhjet vendore, Berisha mbledh të deleguarit në qarqe

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka mbledhur mesditën e së hënës të deleguarit në qarqe. Mbledhja po zhvillohet në selinë blu, për...

Nesër mblidhet Bordi i ERE për çmimin e energjisë

Bordi i Entit Rregullator të Energjisë do të mblidhet të premten në orën 14:00. Sipas një njoftimi të publikuar vetë nga ky...

Mblidhet kryesia e PS: Diskutuam për organizimin e zgjedhjeve, emrat s’kanë rëndësi

Ne kemi nisur prej kohësh punën për zgjedhjet e ardhshme vendore dhe tanimë hyjmë në fazën e dytë të një procesi...

Ministrat nesër në Dajt, mbledhje me kryeministrin Rama

Kryeministri Edi Rama do të mbledhë nesër në Dajt ministrat. Sipas burimeve, do të bëhet një analizë e punës për secilën ministri. Ndërkohë,...

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut mblidhet të hënën për propozimin francez

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut pritet të hapë të hënën dosjen e të ashtuquajturit propozimi francez, për heqjen e vetos së Bullgarisë...

19 marrëveshje Kosovë-Shqipëri, lëvizje pa kufij dhe linjë hekurudhore

Në mbledhjen e 8 mes qeverisë së Shqipërisë dhe të Kosovës, u firmosën 19 marrëveshje dhe memorandume mirëkuptimi në disa fusha. Qeveria e Shqipërisë...

Rama: Kënaqësi kur takoj Albinin, edhe pse shumë nuk e besojnë

Kryeministri, Edi Rama ka falenderuar kreun e qeverisë së Kosovës, Albin Kurtin për pritjen e delegacionit shqiptar në Prishtinë në kuadër...

Forumi i Prespës për dialog, liderë nga Ballkani mblidhen në Ohër

Udhëheqës të vendeve të Ballkanit Perëndimor mblidhen sot dhe nesër në Forumin e Prespës për Dialog. Ky forum organizohet në qytetin...

Berisha mbledh kryetarët e degëve të PD-së në selinë blu

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka mbledhur mesditën e së premtes në selinë blu, kryetarët e rinj të degëve të...

Kosova ndan 1,7 milion euro për punonjësit shëndetësorë

Qeveria e Kosovës do të ndajë rreth 1,7 milion euro për punonjësit e sistemit shëndetësor në vend. Vendimi për ndarjen e këtij...

Mblidhet Këshilli Kombëtar i PD-së, Berisha: Jemi opozita e vërtetë

Këshilli Kombëtar i PD-së ka nisur mbledhjen rreth orës 11:00 të së shtunës. Kryetari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edi Paloka tregoi...

Alibeaj nuk kishte shumicën e deputetëve në mbledhjen e djeshme, thotë Berisha

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha thotë se në mbledhjen e djeshme të thirrur nga Enkelejd Alibeaj, ishin edhe katër deputetë...

Berisha dhe Alibeaj zhvillojnë mbledhje paralele në selinë e PD

Edhe pse pak ditë më parë ish-kryeministri Sali Berisha u zgjodh kryetar i Partisë Demokratike, deputetët demokratë mbeten të përçarë dhe...

‘Presidenti’, Alibeaj: Nesër sërish mbledhje, do diskutohet edhe për emra

Pasditen e së premtes, do të mblidhet Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike dhe aleatët, për të diskutuar për procesin e zgjedhjes...