mbreteria

Britania sanksionon ushtarakë rusë dhe kompani të dronëve iranianë

Mbretëria e Bashkuar ka njoftuar për sanksione të reja që shenjestrojnë komandantë të lartë rusë dhe kompani e zyrtarë iranianë të...

Kryeministri Johnson: Frika jonë më e madhe u bë realitet

Kryeministri britanik Boris Johnson deklaroi në një dalje televizive të enjten se ajo që të gjithë po i trembeshin “u kthye...