mbreterore

Princi Harry flet për vuajtjet e grave që martohen në familjen mbretërore

Netflix ka publikuar një trailer të ri për serialin e quajtur “Harry dhe Meghan” për Dukën dhe Dukeshën e Sussex-it, i...

Sa është pasuria e familjes mbretërore britanike, ‘marka’ që konkurron Google

Kur Mbretëresha Elizabeth II ndërroi jetë më 8 shtator në pasurinë e saj Balmoral në Skoci, të gjithë e dinin tashmë...

Bletët mbretërore njoftohen për vdekjen e mbretëreshës, çfarë fshihet pas traditës

Një traditë e çuditshme e lashtë kërkon që bletari mbretëror t'u thotë bletëve të pallatit se mbretëresha ka vdekur. Përmes pëshpërimave, insektet...

Familja Mbretërore Britanike strehon refugjatët ukrainas

Familja mbretërore Britanike ka ofruar strehim për refugjatët ukrainas, sipas zëdhënësit të Pallatit Mbretëror. Anëtarët e familjes ishin zotuar të "bënin punën...