mbrojtjes

Zelensky shkarkon ministrin e Mbrojtjes

Ministri i Mbrojtjes i Ukrainës, Oleksii Reznikov është shkarkuar nga posti i tij, ka njoftuar lideri i vendit Volodymyr Zelensky. Reznikov e...

Situata nga zjarret, Ministria e Mbrojtjes: Janë shuar 15 vatra, 2 ende aktive

Ministria e Mbrojtjes ka dhënë informacione rreth situatës së zjarreve në vend. MM bën me dije se 15 vatra zjarri janë shuar...

Ish-zv.ministri i Mbrojtjes: Axhenda sekrete ruse për destabilizimin e Shqipërisë

Ish-zv.ministri i Mbrojtjes Dritan Hila thotë se ka një axhendë sekrete ruse që synon destabilizimin e Shqipërisë. Në emisionin Now në Euronews...

Lituanezët mbledhin fonde për blerjen e një droni ushtarak për Ukrainën

Qindra Lituanezë u mblodhën për të blerë një dron të avancuar ushtarak për Ukrainën në luftën e saj kundër Rusisë, në...

Rusia sulmon rajonin Sami të Ukrainës, 5 të plagosur

Guvernatori rajonal, Dmitro Zhivitski tha se nga sulmet ruse në qytetin veri-lindje të Ukrainës, Sami një kopsht fëmijësh, ndërtesat dhe një...

EKSKLUZIVE l Lufta në Ukrainë, Peleshi: Ku janë vendosur trupat shqiptare

Shqipëria ka dërguar mjete ushtarake në Ukrainë, si edhe ka pozicionuar trupat e saj në Letoni. Gjithashtu po shtohet vazhdimisht prezenca në...

Tym i zi mbi selinë e Inteligjencës në Ukrainë

Tym i zi është parë të ngrihet mbi selinë e Inteligjencës së Ministrisë së Mbrojtjes në Ukrainë. Duket se zjarri vjen...