mbyllje

Degët që rrezikojnë të mbyllen në Universitetin Bujqësor të Tiranës

Disa programe studimi në Universitetin Bujqësor të Tiranës rrezikojnë të mbyllen, pasi nuk preferohen nga studentët. "Programi inxhinieri agrare në profilet horti-kulturë...

Ekspertja: Mesazhi që donte të jepte Rama për FETO-n

Ilda Zhulali, eksperte e çështjeve ndërkombëtare tha se për mbylljen e kolegjit “Mehmet Akif” nuk është respektuar e gjithë hapësira ligjore. Sipas...

Ministria e Arsimit mbylli kopshtin turk, çështja kalon në gjykatë

Gjatë ditës së sotme, përfaqësues juridikë të kopshtit “Zubeyde Hanim”, i janë drejtuar Gjykatës Administrative të Shkallës së Parë, ku kanë...

Protestë| Mbyllet “Mehmet Akif”, gjimnazistët kundërshtojnë vendimin e qeverisë

Rreth orës 10 të mëngjesit të së hënës ka nisur protesta e gjimnazistëve të shkollës “Mehmet Akif”. Me pankarta në duar dhe...

120 mijë kompani në Itali rrezikojnë mbylljen

Shoqata e shitjes me pakicë Confcomercio njoftoi se rreth 120 mijë firma italiane janë në rrezik mbyllje deri në gjysmën e...

Ferma në Shkup rrezikon mbylljen, shkak energjia elektrike

Një fermë me rreth 50 mijë pula në fshatin Haraçinë të rajonit të Shkupit rrezikon mbylljen. Shkak është energjia elektrike që prej...

Koreja e Veriut konfirmon rastet e para zyrtare me COVID-19

Koreja e Veriut ka konfirmuar rastet zyrtare me Covid-19 dhe autoritetet vendase kanë urdhëruar vendosjen e rreptë të masave kufizuese. Mediat shtetërore...

Si mund ta ndihmojë qeveria biznesin e vogël?

Në një kohë kur rritja e çmimeve po ndihmon ndjeshëm në biznesin e vogël dhe mbylljen e tyre, kreu i shoqatës,...

Kreu i shoqatës: Biznesi i vogël s’përfiton nga paketa e rezistencës

Kreu i shoqatës së biznesit të vogël, Albert Nasto tha për Euronews Albania në “Mirëmëngjes” se ata nuk përfitojnë nga paketa...

Rritja e çmimeve mbyll bizneset, rreth 15 çregjistrohen çdo ditë

Bizneset në Shqipëri janë duke kaluar një krizë prej rritjes së çmimeve. Euronews Albania ka bërë një vëzhgim në disa nga zonat...