McGonigal

Çeshtja “McGonigal”| Beci: Të isha ne vend të Dumanit do hetoja faktin penal

Ish-prokurori i Krimeve të Rënda, Eugen Beci, foli në studin e Review në Euronews Albania në lidhje me takimin informal që...

“Gjobvënie 50 mln euro”- Berisha: Insistojmë në ngritjen e komisionit McGonigal

Ish-kryeministri Sali Berisha mbajti këtë të enjte një takim me grupin e deputetëve që e mbështesin, ku vijoi akuzat për çështjen...

Berisha: McGonigal u pagua nga Rama për të shkatërruar PD

Kreu i PD Sali Berisha ka mbledhur pasditen e së shtunës Këshillin Kombëtar për të diskutuar hapat që do të ndërmarrë...

“Është në panik”, Kryemadhi për Ramën: U ul te Majko që se vuri në listë për deputet

Monika Kryemadhi tha në mocionin me debat të mbajtur këtë të enjte për çështjen “McGonigal”, se për të kuptuar rëndësinë e...

“Presim shpikjen e radhës të opozitës”, Olta Xhaçka: Dikur Babalja, sot McGonigal

Trillim dhe inskenim të opozitës e ka quajtur Olta Xhaçka debatin për çështjen McGongal. Sipas saj opozita kërkon të gjithmonë të...

Salianji: Korruptimi i Mcgonigal e ka bërë me turp këtë vend

Ervin Salianji në fjalën e mbajtur gjatë mocionit me debat në parlament për çështjen McGonigal, ka thënë se Edi Rama e...

“Foli 45 minuta dhe s’tha asgjë”, Gazment Bardhi për Ramën: U soll si një i pandehur

“Erdhi foli 45 minuta, nuk tha asgjë dhe iku”  kështu e nisi fjalën e tij në seancën e mbajtur këtë të...

“Pika kush ka qeveris”- ironizon Rama: Thonë që FBI-në e paloska Goni me Duçkën

Kryeministri Edi Rama zgjodhi t’i përgjigjej me ironi akuzave të opozitës se ai ka korruptuar ish-zyrtarin e FBI-së, Charles Mcgonigal, për...

Rama: Po, kam ngrënë darkë me McGonigal dhe më ftoi ai

Ndërsa kryeministri Rama mbante fjalën e tij në Kuvend, opozita reagoi nga vendi duke shkaktuar zhurma në sallë. Në këto kushte kryeministri...

Rama shpjegon aktakuzën: S’ka asnjë të akuzuar tjetër vec McGonigal

Kryeministri Edi Rama mbajti fjalën e tij në seancën maratonë të kësaj të enjteje në Kuvend. Ai e cilësoi opozitën një “shpërthim...

Berisha shpërthen në Kuvend: Kaos nëse Rama nuk i përgjigjet pyetjeve për McGonigal

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha akuzoi kryeministrin Rama për korruptimin e ish-zyrtarit të lartë të FBI-së Charles Mcgonigal. Gjatë mocionin debat...

Berisha: Veprimtaria Rama-McGonigal ka degëzime të mëdha në Tiranë e Durrës

Kreu i PD-së Sali Berisha në fjalën e tij në Kuvend ku po mbahet mocion me debat me kryeministrin Rama, tha...

“Mcgonigal” përplas Ramën me opozitën, nesër seancë maratonë 24 orë

Nesër, mazhoranca dhe opozita do të përballen në një seancë plenare maratonë 24 orë për çështjen Mcgonigal. Dy grupimet brenda Partisë Demokratike...

24 orë debat për McGonigal, Balla: Po përgatitemi për të enjten

Socialistët po përgatiten për mocionin me debat lidhur me çështjen McGonigal që do të mbahet të enjten e dy marsit, datë...

“Çështja McGonigal do çohet deri në fund nga SHBA-të”- Fuga analizon situatën

Akademiku, Artan Fuga, analizoi në një intervistë për Euronews Albania, procesin e reformës në drejtësi, si dhe hetimin e çështjes McGonigal...

Berisha: McGonigal ishte leva e Arkimedit për pushtetin e korruptuar të Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, mbajti këtë të mërkurë një mbledhje me grupin parlamentar të PD-së në selinë e kësaj...