mediat

Deputeti: Mediat amerikane kanë folur për ndërhyrje nga pushteti kundrejt një partie

Deputeti i Partisë Demokratike Saimir Korreshi tha në një intervistë për Euronews Albania se arrestimi ish-zyrtarit të FBI ka treguar hapur...

Gazetarja nga Kosova: Mediat serbe na fajësojnë ne për tensionin e krijuar

Vendkalimet Jarinjë dhe Bërnjak në veri të Kosovës janë ende të mbyllura për këmbësorë si dhe për qarkullim të veturave dhe...

Samiti në mediat botërore: BE, garanci Ballkanit përballë influencës ruse

Mbajtja në Tiranë e samitit mes liderëve të BE-së dhe atyre të vendeve të Ballkanit Perëndimor ka tërhequr gjerësisht vëmendjen e...

Kriza Rusi-Ukrainë në momentin më të rrezikshëm, thotë Johnson

Kryeministri britanik Johnson paralajmëroi se kriza Rusi-Ukrainë është në "momentin e saj më të rrezikshëm" dhe se lufta do të ishte...