meloni

Rama vizitë zyrtare në Itali, pritet me ceremoni shtetërore nga Meloni

Kryeministri Edi Rama u prit sot nga kryeministrja e Italisë Giorgia Meloni, në kuadër të vizitës së nivelit të lartë, që...

Propozimi i Melonit për emigrantët “ndez” polemika, 5 mijë € kundër riatdhesimit

Azilkërkuesit nga vendet e konsideruara të sigurta, që mbërrijnë në Itali dhe kapen duke u përpjekur të kalojnë kontrollet, tani duhet...

Meloni në Napoli, premton luftë kundër krimit

Kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni vizitoi qytetin e Napolit, ku premtoi se do të përmirësojë sigurinë në zonat periferike, ku ndihet...

“Meloni, fushatë për Shqipërinë”, Renzi: Shpresoj vitin tjetër të promovojë Italinë

“Fushatë promovuese për turizmin shqiptar”, kështu i ka cilësuar ish-kryeministri italian Matteo Renzi, vendimin e kryetares së qeverisë, Giorgia Meloni, e cila zgjodhi...

Meloni paguan faturën e italianëve që u larguan pa paguar nga restoranti në Berat

Kryeministrja italiane Giorgia Meloni, e cila disa ditë më  parë iu bashkua italianëve që po kalojnë verën në Shqipëri këtë vit,...

Italianët ikin pa paguar në Berat, Meloni-ambasadorit: Paguaje dhe jep një deklaratë

Gjatë vizitës së saj në Shqipëri, Giorgia Meloni mësoi për një incident që kishte ndodhur me disa turistë italian në Berat....

Rama për Melonin: E jashtëzakonshme, s’ka gabuar në linjën e politikës ndërkombëtare

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për La Stampa ku e ka përshkruar homologen italiane si gjithçka përveç një fashisteje. Ai...

“Motra nga Shqipëria, vëllai nga Italia”, Rama poston foto me Melonin: Ishte nder

Kreu i qeverisë Edi Rama së fundmi ka postuar një foto me homologen e tij italiane Giorgia Meloni e cila ishte...

Meloni të hënën në Vlorë| Vizitë private, e ftuar nga Rama

Kryeministrja e Italisë Georgia Meloni do të vizitojë Vlorën të hënën. Në një informacion paraprak u tha se ajo do të mbërrinte...

Qeveria Meloni masë të re për përfitimet e shtuara, u vendoset 40% taksë bankave

Qeveria italiane prezantoi një taksë të re prej 40 për qind mbi të ardhurat e tepërta të bankave si pasojë e...

E quajti “fashiste”, Meloni padit në gjykatë këngëtarin e njohur

Kryeministrja italiane, Georgia Meloni, ka ndërmarrë veprime ligjore kundër këngëtarit kryesor të grupit Placebo, Brian Molko, lidhur me komentet e bëra...

Giorgia Meloni padit këngëtarin që e quajti fashiste

Kryeministrja italiane Giorgia Meloni ngriti sot një padi për shpifje kundër një muzikanti rock që e quajti atë "fashiste". Gjatë një koncerti...

VIDEO/ Kush është kryeministrja që përqafoi ‘ngrohtësisht’ Rama në samitin e BE-së

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Moldavi, ku ka marrë pjesë në Samitin e Komunitetit Politik Europian, bashkë me liderë të...

Meloni: Nuk ka probleme në marrëdhëniet me Francën, do të takohem me Macron

Kryeministri italian Giorgio Meloni deklaroi se nuk ka probleme në marrëdhëniet dypalëshe të vendit me Francën. “Nuk jam në dijeni që ka...

Përplasje Itali-Francë, ministri francez: Meloni, e paaftë

Franca ka sulmuar Italinë lidhur me çështjen e emigrantëve. Përmes ministrit të Brendshëm Gerald Darmanin, Parisi zyrtar ka akuzuar kryeministren e Italisë,...

Meloni takon Sunak, vlerëson politikën britanike ndaj emigracionit

Kryeministrja e Italisë ka vlerësuar politikën e Mbretërisë së Bashkuar ndaj emigracionit. E pritur nga homologu britanik në Doëning Street, Giorgia...