merkel

Sa kushton imazhi i Merkel? Gjermania 55 mijë € për flokët e grimin e ish-kancelares

Qeveria gjermane ka shpenzuar rreth 55.000 euro për flokët dhe grimin e ish-kancelares gjermane Angela Merkel që kur ajo la postin...

Merkel dekorohet me çmimin më të lartë në Gjermani

Ish-kancelarja gjermane, Angela Merkel, është dekoruar me çmimin më të lartë të shtetit. Gruaja e parë që ka udhëhequr Gjermaninë është dekoruar...

“Merkel e kërkoi troç Portin e Durrësit”, Manjani: Rama e refuzoi

Juristi Ylli Manjani tregoi në “Now me Erla Mëhillin” se si ish-kancelarja Angela Merkel ka kërkuar hapur Portin e Durrësit. Sipas tij...

Merkel: Nuk kisha fuqi për bisedime me Putinin, para luftës në Ukrainë

Ish-kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se ka dashur të organizojë bisedime mes palës evropiane dhe presidentit të Rusisë, Vladimir Putin, një...

Angela Merkel po shpenzon shumë, ish-kancelarja në shënjestrën e ‘Financave’

Angela Merkel është vënë në shënjestër nga Ministria gjermane e Financave për shpenzimet tepër të larta të zyrës së saj në...

Orban: Merkel do ta kishte parandaluar luftën në Ukrainë

Kryeministri hungarez, Viktor Orban, ka thënë të martën se ish-kancelarja gjermane, Angela Merkel do të mund të parandalonte luftën e Rusisë...

Rama për kancelarin gjerman: Merkel versioni burrë

Kryeministri Edi Rama dha një intervistë per emisionin radiofonik nga Alaister Campbell dhe Rory Stewart. Ndër të tjera foli dhe për admirimin...

Pas kritikave, Merkel solidarizohet me Ukrainën

Ish-kancelarja gjermane Angela Merkel shprehu solidaritetin për Ukrainën në atë që ajo e përshkroi si "luftë barbare" me Rusinë. Heshtja e saj...

Pse Gjermania nuk dërgon armatime në Ukrainë?

Refuzimi i Gjermanisë për të dërguar armatime në Ukrainë ka shkaktuar konfuzion dhe irritim të disa aleatëve. Por, arsyet pse superfuqia Evropiane...