mesazh

Çelja e sesionit parlamentar, Begaj mesazh Kuvendit

Presidenti Bajram Begaj i ka drejtuar një mesazh Kuvendit në nisjen e sezonit parlamentar. Ai vlerësoi punën dhe iniciativat e parlamentit, ndërsa...

Basha mesazh demokratëve të Foltores: Jeni të mirëpritur, PD është shtëpia juaj

Kryetari i Partisë Demokrattike Lulzim Basha ftoi demokratët e Foltores që të bashkohen në PD që siç tha është shtëpia e...

“Kërcënim që mund të kenë të njëjtin fat”, Spahiu: Clinton krahasoi Kurtin me Arafatin

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se gjatë vizitës së tij në Shqipëri, Bill Clinton dha shumë...

Mitsotakis: Çështja Beleri do zgjidhet shumë shpejt, Shqipëria e ka marrë mesazhin

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis mbajti fjalën e tij gjatë konferencës për shtyp të Samitit të Lartë në Bruksel. Ai u shpreh...

Bullgaria mesazh Shqipërisë për integrimin: Duhet të ndahet nga Maqedonia e Veriut

Në Bullgari është rikthyer sërish në diskutim çështja e procesit të integrimit të Shqipërisë në Bashkimin Europian. Zëvendëspresidentja Iliana Lotova ka kërkuar...

Yuri Kim mesazh nga qendra e votimit në Vlorë: Nuk duhet të ketë presion

Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim, ka parë nga afër ecurinë e procesit të votimit në një qendër votimi në qytetin...

Bajram Begaj mesazh për 14 majin: Ju lutem flisni me votë, është momenti juaj

Presidenti Bajram Begaj përcolli mesazhin e tij dy ditë para zgjedhjeve të 14 majit duke bërë thirrje për të votuar. Sipas tij...

Ambasada amerikane mesazh për zgjedhjet lokale: Vendimi duhet t’i mbetet popullit

Ambasada amerikane ka postuar në Twitter një mesazh për autoritetet dhe partitë në zgjedhjet e 14 majit. Ata kanë udhëzuar që...

“Ndihem si në shtëpi”, Biden mesazh irlandezëve: Asgjë s’na ndalon nëse jemi bashkë

Joe Biden celebroi lidhjet e ngushta mes Shteteve të Bashkuara dhe Irlandën në një banket të mbajtur në Kështjellën e Dublinit. Në...

Skenari tronditës i Hoxhës: Tritoli ndaj Ndrecës është mesazh, Hila problematik

Gazetari Artan Hoxha tha në një intervistë për Euronews Albania se tritoli ndaj Bernard Ndrecës, kreut të Rithemelimit në Vaun e...

“Të inkurajoj të jesh e motivuar” Rrumbullaku mesazh urimi për efektivet gra e vajza

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku, iu ka dërguar një mesazh urimi për 8 Mars, vajzave dhe grave...

Efektivja e policisë zbulon mesazhin e ministrit Çuçi për 8 Mars

Anxhelina Bregu, punonjëse e Policisë Rrugore në Tiranë tregoi për Euronews Albania se si e ka gjetur ky 8 Mars. Ajo tha...

“New Born”- Republikë e thyer | Mesazhi në Prishtinë pas 15 viteve pavarësi

Monumenti "New Born" në Prishtinë po lexohet ndryshe në 15 vjetorin e pavarësisë së Kosovës. Anagrama e shkronjave po jep mesazhin “jo...

Rita Ora mesazh urimi për Pavarësinë e Kosovës: Faleminderit për këto vite krenarie

Ylli ndërkombëtar i muzikës me origjinë nga Kosova, Rita Ora, ka bërë një urim për shqiptarët e Kosovës me rastin e...

Presidenti Biden letër urimi Osmanit për 15-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Presidenti i Shteteve të Bashkuar atë Amerikës, Joe Biden i ka shkruar një letër urimi presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, me...

Berisha mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të ish-deputetit të PD

Kreu i PD Sali Berisha shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të shkrimtari, përkthyesi dhe arkitekti i njohur, Petraq Kolevica. Përmes një...