mesazhi

‘Ti shndërrojmë kufijtë në formalë’, mesazhi i Nikollës në mbledhjen e 2 Kuvendeve

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla në fjalën e mbajtur në nisje të mbledhje së përbashkët mes kuvendeve të Shqipërisë dhe Kosovës...

Mesazhi 135-vjeçar në një shishe të gjetur nën dërrasat e dyshemesë

Një hidraulik nuk u besonte syve kur hapi një vrimë në dërrasat e dyshemesë në një shtëpi në Edinburg dhe gjeti...

Çfarë shkruante Vis Martinaj në mesazhin e fundit, gazetari: E tradhtuan shokët

Gazetari Elton Qyno tregoi për Euronews Albania se para se Ervis Martinaj të zhdukej familja ka pasur kontakte në forma të...

Shtohet presioni ndaj Serbisë, BE: Të vendosë qëndrimin për luftën në Ukrainë

Pas përfundimit të zgjedhjeve në Serbi, në Beograd ka nisur presioni diplomatik për luftën në Ukrainë dhe qëndrimin e tij pro...

Planeti ndodhet në situatë emergjente, sipas raportit për klimën

Temperaturat në Tokë do të kalojnë pikën kyçe të rrezikut nëse emetimet e gazit nuk bien më shpejt nga sa janë...