messi

VIDEO| Argjentina e nis me fitore, Messi shënon një supergol nga goditja e dënimit

Argjentina ka mposhtur Ekuadorin në ndeshjen e parë kualifikuese të zhvilluar mëngjesin e së premtes, ndërsa ka mjaftuar një gol i...

Messi shënon në MLS, Inter Miami rikthehet tek fitorja, triumfon me rezultatin 2-0

Lionel Messi padyshim është futbollisti më i mirë në Amerikë, ku duket se kompeticionet mbeten veçse formalitet për të, me argjentinasin...

Inter Miami fiton Kupën e Ligës, Lionel Messi vendos rekord

Lionel Messi ka vendosur një rekord absolut, ndërsa ka shtuar një tjetër trofe në kabinetin e tij. Argjentinasi duke udhëhequr skuadrën e...

Messi shkëlqen në SHBA, 5 gola në tre ndeshje

Messi nuk e ka zgjedhur Inter Miami për të kaluar në pension. Argjentinasi ka dëshmuar në ndeshjet e fundit në ekipin...

Messi shkëlqen në debutim, shënon golin e parë për Inter Miami. Përlotet Beckham

Nuk kishte ku të shkonte më mirë se kaq, debutimi për Lionel Messin i cili realizoi një supergol me fanellën e...

Real Madrid nënshkruan me sensacionin 18-vjeçar të futbollit i quajtur ‘Messi turk’

Real Madrid ka nënshkruar me sensacionin 18-vjeçar të futbollit Arda Güler nga skuadra turke Fenerbahçe, njoftoi klubi spanjoll të enjten. Güler është një...

Befason Lionel Messi, refuzon Arabinë Saudite, i bashkohet skuadrës së Beckham

Pas plot 23 vitesh në futbollin profesionist, Lionel Messi ka braktisur Evropën, ndërsa karrierën e tij do ta vijojë në MLS. Kampioni...

Messi i jep lamtumirën PSG, ylli argjentinas flet përpara ndeshjes së fundit

Kjo e diel, 23 qershor 2023 shënon dhe ditën e lamtumirës së Lionel Messit te ekipi i Paris Saint-Germain. Pas dy...

Zyrtare| Messi largohet nga skuadra e Paris Saint Germain

Menaxheri i PSG-së, Christophe Galtie konfirmoi këtë të enjte se Lionel Messi do të largohet nga PSG në fund të sezonit. Galter...

Messi, në Tiranë? Haliti: Kemi aq kontakte, ja kush mund ta sjellë së shpejti

Artisti nga Argjentina, Maximiliano Bagnasco, prej disa ditësh ndodhet në Tiranë dhe po punon për një murale madhështore, jo vetëm nga madhësia...

Zbulohet e ardhmja e Messit, “kontrata e artë” sa dyfishi i Ronaldos

"Messi është një punë e përfunduar. Ai do të luajë në Arabinë Saudite sezonin e ardhshëm”, kështu shkruan agjencia e lajmeve...

Messi kërkon falje, normalizohet marrëdhënia me PSG

Marrëdhënia e futbollistit argjentinas Lionel Mesi me klubin e Paris Saint-Germain po shkon drejt normalizimit, pas përjashtimit për 15 ditë nga klubi. Messi...

PSG fiton pa Messin, Mbappe udhëheq ekipin. Lyon bën përmbysjen e çmendur

Skuadra e PSG-së nuk e ka ndjerë aspak mungesën e Messit në kampionat, ndërsa ka regjistruar një tjetër fitore. Të besuarit e...

VIDEO| Messi reagon pas pezullimit nga PSG

Paris Saint-Germain (PSG) pezulloi Lionel Messin nga skuadra për dy javët e ardhshme, për shkak se superylli argjentinas nuk i ishte...

Messi te Barcelona? Presidenti i La Ligas sqaron situatën

Tanimë nuk është sekrete që Lionel Messi nuk do ta vazhdojë të ardhmen e tij me Paris Saint-Germain. Superylli argjentinas ka vendosur...

Oferta e “çmendur” për Messin nga Arabia Saudite, argjentinasi i jep duart PSG-së

Largimi i Lionel Messit nga PSG tashmë është i konfirmuar, ndërsa argjentinasi do të braktisë kryeqytetin francez në verë. Konfliktet e...