mësuese

Dhunoi mësuesen e mbesës, nën hetim tezja 41-vjeçare

Një 41-vjeçare po hetohet, pasi sot ka rrahur një mësuese në ambientet e shkollës 9-vjeçare Memaliaj. Policia bën me dije se ajo...

“Mësuesja e nipërve të saj”, rrëfimi emocionues i 74-vjeçares nga Vlora

Sherife Shanaj, sot 74 vjeç, gjysmën e jetës e kaloi duke mësuar brezat e rinj. Teksa hyn në shkollën ku ka dhënë...

“Sa nuk më ranë të fikët”, ish mësuesja tregon si u emërua nga Tirana në Mirditë

Ish mësuesja, Ilmiana Bujari tregoi përjetimet e saj në lidhje me këtë profesion, të cilin e ka ushtruar për shumë vite. Në...

Ka shkruar dy libra, habit ish-mësuesja: Duhet të ketë ambient të bukur tualeti

Violeta është një grua nga Tirana, e cila ka ushtruar profesionin e mësueses dhe sot jeton në një kabinë eletrike, me...

Arrestohet 6-vjeçari në SHBA, qëlloi me armë mësuesen

Një djalë 6-vjeçar është arrestuar nga policia pasi qëlloi me armë një mësuese në shkollën fillore Richneck në qytetin Njuport Njuz,...

‘Mezi prisja mësuesen e anglishtes’, Eda rrëfen kur nisën pëlqimet e para për vajzat

Eda dhe Alba, janë një çift lesbikesh që vendosën të bëhen nëna të dy vajzave për të plotësuar famlijen e tyre. Në...

Kërcënohet drejtori i shkollës që shkarkoi mësuesen me shami

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se në fshatin Reshtan, të Suharekës një drejtor shkolle është kërcënuar përmes rrjeteve sociale...

Mësuesja tregon si zgjidhet problemi për cilësinë e tezës në Maturën Shtetërore

Të zbresim me këmbë në tokë dhe të dëgjojmë gjithë grupet e interesit! Kjo ishte deklarata që dha e ftuar në “SOT”...

Çdo vit e më shumë po humbet interesi i nxënësit ndaj mësimit, thotë mësuesja

Çdo vit e më shumë po humbet interesi i nxënësit ndaj mësimit. Kështu u shpreh mësuesja Luiza Myrtaj Nezha në emisionin...

Burri i mësueses së vrarë në SHBA, ‘vdes nga pikëllimi’

Bashkëshorti i një prej mësuesve që u vra të martën nga sulmi me armë në Teksas të SHBA, ka ndërruar jetë...

Dy mësuese në Teksas sakrifikuan jetën për të shpëtuar fëmijët

“Na pret një vit i mrekullueshëm!” Kjo fjali kaq e thjeshtë dhe kaq e ëmbël e shkruar nga mësuesja e klasës së...

Historia e mësueses italiane që jeton në Shqipëri nga ’97-ta

Conceta Maarotta është një italiane që jeton që prej vitit ’97 në Shqipëri, atëherë kur vendi ishte në kohë trazirash. Maarotta erdhi...