miell

Sipërmarrësi: Çmimi i bukës nuk u rrit nga mielli, por për arsye të tjera

Sipërmarrësi Adi Haxhiymeri deklaroi se çmimi i bukës nuk u rrit nga mielli. Në një intervistë për Euronews Albania, Haxhiymeri u shpreh...

Sulmi me miell ndaj ministrit, Demolli: Aksion simbolik kundër arrogancës së Kurtit

Anëtarja e Kryesisë së Partisë Social Demokrate, Donjeta Demolli thotë se sulmi me miell i disa aktivistëve të kësaj force politike...

VIDEO| Sulmohet me miell ministri i Financave të Kosovës

Ministri i Financave në Kosovë, Hekuran Murati është qëlluar me miell nga aktivistë të Partisë Socialdemokrate këtë të shtunë. Aksioni kundër qeverisë...

AKU bllokon 10 ton miell në Korçë, gjobë furrës së bukës

Drejtoria Rajonale e Autoritetit Kombëtar të Ushqimit ka bllokuar 10 ton miell në një furrë buke  në Korçë. AKU njofton se mielli...

Rritja e çmimeve, Shqipëria importon rreth 20% të grurit nga Serbia

Nga sot në Serbi gruri, mielli, misri dhe vaji i lulediellit nuk do të eksportohet në vendet e tjera europiane. Sipas Presidentit...

Autoriteti i Konkurrencës heton rritjen e çmimit të produkteve të shportës

Autoriteti i Konkurrencës ka vënë nën monitorim subjektet që operojnë në tregun e produkteve ushqimore bazë si vaj vegjetal, miell, vezë,...

Importuesi i grurit: Çmimi i miellit do rritet, por paniku po e rrit më shumë

Rritja e çmimit të miellit është e sigurt, për shkak të rritjes së energjisë elektrike, por paniku i njerëzve për të...

Tirana dyndet për furnizim me miell, shkak lufta

Këtë fundjavë banorët e kryeqytetit u dyndën për t’u furnizuar me miell për shkak të frikës nga konflikti Rusi-Ukrainë. Euronews Albania vëzhgoi...