milaim zeka

Deklarata e fortë e Zekës: Dyshime që VV vrau aktivistin, si e përdori Albin Kurti

Gazetari Milaim Zeka ka habitur me deklaratën duke thënë se ka dyshime që njerëzit e vetëvendosjes e kanë organizuar vrasjen e...

“Të arrestohet Berisha”, Milaim Zeka bën thirrjen e fortë për drejtësinë

Analisti Milaim Zeka thotë se në Shqipëri nuk ka drejtësi, madje nuk ka ekzistuar. Në një intervistë për Euronews Albania, Zeka u...

“Do rrëzojmë avionin”, Zeka: Si Kurti e kërcënoi Thaçin për marrëveshjen e Rambujesë

Analisti Milaim Zeka e konsideron kryeministrin Albin Kurti një anti-kosovar dhe anti-amerikan. Në një intervistë për Euronews Albania, Zeka u shpreh se...

Zbulohen politikanët e Kosovës në dosjen e ish-agjentit të FBI

Gazetari Milaim Zeka foli në lidhje me dosjen e ish-agjentit të FBI Charles McGonigal, duke thënë se në të janë të...

Do tronditet Shqipëria, Zeka: 0.5% detaje janë zbuluar nga dosja e agjentit të FBI

Gazetari Milaim Zeka tha se vetëm 0,5% e detajeve janë zbuluara nga dosja e ish-agjentit të FBI-së Charles McGonigal, ku tashmë...

Konservator apo liberal? Irritohet Zeka: Jemi shoqëri mesjetare të veshur modern

Gazetari Milaim Zeka është treguar kritik ndaj shoqërisë tonë duke thënë se jemi shoqëri mesjetare të veshur modern. I ftuar në emisionin...

Kush e zgjidh situatën e krijuar në veri të Kosovës? Përgjigjet Milaim Zeka

Analisti dhe gazetari Milaim Zeka theksoi gjatë një intervistë për Euronews Albania, se situatën e krijuar me Aleksandër Vuçiç në veri...

Rreth 2 mijë serbë janë larguar nga veriu, gazetari tregon se ç’po ndodh në Kosovë

Gazetari Milaim Zeka tha se rreth 2000 shtetas serbë janë evakuuar nga veriu i Kosovës, pas tensioneve të fundit në kufi. “Gjendja...

‘Situatë alarmante’, Milaim Zeka: Të shtyhen zgjedhjet në veri

Analisti Milaim Zeka thotë se situata në veri të Kosovës është alarmante dhe sipas tij, zgjedhjet në katër komunat me shumicë...

1000 trupa serbe në Kosovë? Zeka: Serbia sheh ëndrra ballkanike

Analisti Milaim Zeka thotë se qytetarët e Kosovës nuk duhet të jenë në panik, pas njoftimit të Serbisë se do të...

Milaim Zeka: Politika është bërë pornografi, një show-biznes

Analisti Milaim Zeka u shpreh gjatë një intervistë për Euronews Albania se politika është bërë një pornografi, një show-biznes. Teksa komentoi mbledhja...

Milaim Zeka: Mallkimi më i madh për një shqiptar, kur vendos të ikë nga vendi i vet

Analisti Milaim Zeka thotë se mallkimi më i madh për një shqiptar, është momenti kur vendos që të largohet nga vendi. Në...

Milaim Zeka: Pse do u kërkoja falje shqiptarëve nëse do isha deputet i PD-së

Analisti Milaim Zeka thotë se opozita dhe qytetarët kanë të drejtë të protesojnë më 6 dhjetor, ditën kur në Tiranë do...

Zeka: Shumica e gazetarëve janë brenda “kazanit” të Edi Ramës, unë bëj përjashtim

Gazetari Milaim Zeka tha në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania, se shumica e atyre që kanë profesionin...

Zeka: Kurti është duke bërë lojë të çuditshme, SHBA e BE janë zhgënjyer

Gazetari Milaim Zeka është shprehur se SHBA dhe aleatët e perëndimit janë të nevrikosur dhe të zhgënjyer nga kryeministri Albin Kurti...

Dhunimi i të moshuarës në Pejë, Zeka: Kam takuar djalin e saj dëshmor në luftë

Gazetari Milaim Zeka është shprehur se e ka takuar dëshmorin Taulant Nurën, djalin e të moshuarës që u dhunua në azilin...