Milan

Rikthehet magjia e Champions, Milani ëndërron të përmbysë parashikimet

Sonte pritja merr fund. Në orën 21:00, në “Giuseppe Meazza” do të luhet ndeshja e dytë e euroderbit në Champions League...

Milani “i vogël” përpara Interit, kualifikimi vendoset në Giuseppe Meazza

Interi ka mposhtur Milanin në San Siro mbrëmjen e së mërkurës, ndërsa ka hedhur një hap të madh drejt finales së...

Derbi Italisë për finalen e Champions, Interi synon të thyejë tabunë

San Siro pret mbrëmjen e së mërkurës sfidën spektakolare, derbin më të zjarrtë Italian, atë të Madoninës. Milani dhe Interi përballen...

S’ka fitues në sfidën Roma-Milan, Atalanta mposht Torinon 1-2

Gara për një vend në kupat evropiane në sezonin e ardhshëm është shumë e fortë në kampionatin italian, aty ku vetëm...

Vendimet e padrejta në ndeshjen e Champions, UEFA pezullon arbitrin

Arbitri rumun Istvan Kovacs nuk do të gjykojë në asnjë përballje në Champions për sezonin aktual, teksa është pezulluar me vendim...

Champions League| Galaktikët mposhtin Çelsin, Milani fiton në derbin e Italisë

Milani ka mposhtur Napolin me rezultatin 1-0, në duelin e parë çerekfinal të Ligës së Kampionëve. Goli u shenua në minutën...

Milani ‘poker’ ndaj Napolit, kuqezinjtë triumfuan 4-0 në transfertë

Milani i ka shkaktuar humbjen e 3 të sezonit Napolit në Serinë A, duke triumfuar në transfertë. Kuqezinjtë dominuan përballjen, duke zhvilluar...

Milan në çerekfinale pas 11 vitesh, italianët eliminuan Totenhemin

PSG dhe Totenhem janë dy skuadrat e radhës që i japin lamtumirën Ligës së Kampionëve në fazën e 1/8. Francezët e drejtuar...

Riktheu trofeun te Milani, Pioli zgjidhet trajneri më i mirë i Serie A për 2022-shin

Rikthimi i ‘Scudetto-s’ tek Milani pas 11 vitesh nuk mund të kalonte pa një vlerësim për trajnerin Stefano Pioli. 57-vjeçari ishte projektuesi...

Milan kërkon hakmarrjen, Tottenham rikthehet në ‘San Siro’

San Siro është kryeqendra e Italisë mbrëmjen e kësaj të marte ku rikthehet uefa Champions League pas një pause 3 mujore....

Pioli drejt largimit nga Milan, gati emrat që do të zëvendësojnë italianin

5 pikë nga 15 të mundshme ka grumbulluar Milani në 4 javët e fundit, duke shenjuar një nga ecuritë më negative...

Interi mund me spektakël Milanin, triumfon me goleadë në Superkupën e Italisë

Interi ka fituar për herë të 7-të superkupën e Italisë duke mundur me goleadë rivalët e Milanit. Në ndeshjen e luajtur këtë...

Interi përballet me Milanin, Superkupa e Italisë mbahet në Arabinë Saudite

Superkupa e Italisë luhet mbrëmjen e sotme në Arabinë Saudite, një finale mes Interit dhe Milanit. Rivalët e përjetshëm të kampionatit...

Sa fitojnë Interi dhe Milani nga finalja e Superkupës

Milani dhe Interi po përgatiten për të luftuar për trofeun e parë të sezonit, Superkupën e Italisë, një ndeshje me stimuj...

Milani dhe Juventusi në garë për mesfushorin e Bajernit të Mynihut

Pas një sezoni të parë zhgënjyes te Bajerni, verën e shkuar pati zëra për një largim të Marcel Sabitzer nga “Allianz...

Milan përballë Fiorentinës, formacionet zyrtare

Në stadiumin “San Siro” Milan pret Fiorentinën një skuadër kjo e cila po kalon nëpër një seri shumë të mirë të...