Milan

Interi mund me spektakël Milanin, triumfon me goleadë në Superkupën e Italisë

Interi ka fituar për herë të 7-të superkupën e Italisë duke mundur me goleadë rivalët e Milanit. Në ndeshjen e luajtur këtë...

Interi përballet me Milanin, Superkupa e Italisë mbahet në Arabinë Saudite

Superkupa e Italisë luhet mbrëmjen e sotme në Arabinë Saudite, një finale mes Interit dhe Milanit. Rivalët e përjetshëm të kampionatit...

Sa fitojnë Interi dhe Milani nga finalja e Superkupës

Milani dhe Interi po përgatiten për të luftuar për trofeun e parë të sezonit, Superkupën e Italisë, një ndeshje me stimuj...

Milani dhe Juventusi në garë për mesfushorin e Bajernit të Mynihut

Pas një sezoni të parë zhgënjyes te Bajerni, verën e shkuar pati zëra për një largim të Marcel Sabitzer nga “Allianz...

Milan përballë Fiorentinës, formacionet zyrtare

Në stadiumin “San Siro” Milan pret Fiorentinën një skuadër kjo e cila po kalon nëpër një seri shumë të mirë të...

Milani spektakolar ndaj Salzburgut, Juventus mposhtet sërish nga PSG

Milani ka siguruar kualifikimin më tej në Champions League, pas një fitore spektakolare ndaj Salzburgut. Kuqezinjtë triumfuan në San Siro me rezultatin...

Këta janë rivalët potencialë të Milanit në fazën 1/16 të Championsit

Milani nuk e pati aspak të lehtë të sigurojë një vend në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve. “Rossonerët” e...

Torino mposht Milan

Milan ka pësuar humbje nga Torino me rezultat 1:2, në kuadër të javës së 12-të të Serie A në futboll. Torino ishte...

Juventus jashtë Champions League, Milan mban të hapur kualifikimin

Juventus mbetet jashtë Champions League. Bardhezinjtë u mposhtën 4-3 në Lisbonë nga Benfika dhe tashmë e shohin veten jashtë garës për...

Champions League, Chelsea ngjitet në krye, Milani akuza gjyqtarit

Ndeshjet e së martës në Champions League kanë regjistruar rezultate surprizë, ku bie në sy humbja e Juventusit ndaj Makabi Hajfa...

Milani kërkon revanshin, londinezët nuk presin surpriza, 8 përballjet e Champions

Emocionet e Champions Leagues rikthehen këtë të martë me 8 përballje, të cilat nisin prej orës 18:45. E gjithë vëmendja është tek...

Java e pestë e Seria A, Milan mund Interin me përmbysje, ngec Juventus

Milani mposhti Interin me rezultatin 3-2 në derbin e Madonnina në ndeshjen më të rëndësishme të javës së pestë të Seria...

Orët e fundit të merkatos, Milan mundësia e vetme për Ronaldon

Kristiano Ronaldo mund të trasnferohet te skuadra e Milanit, kur kanë mbetur edhe pak orë nga mbyllja e merkatos futbollistike. Sipas "The...

Milan me pronar të ri, Elliot i shet aksionet te Red Bird për 1.2 miliardë euro

Skuadra italiane e Milani ka prezantuar në faqen zyrtare pronarin e ri. Elliot i ka shitur aksionet e tij te Red Bird...

Dy klube të mëdha italiane në garë për shqiptarin, Berat Gjimshiti

Milani dhe Inter janë përplasur sërish në merkato. Të dyja klubet e Milanos kanë si objektiv të përbashkët mbrojtësin e Kombëtares,...

Milan firmos për 5 vite me talentin belg

Sharl De Keteler është tashmë zyrtarisht një futbollist i ri i Milanit. Pas vizitave mjekësore dhe dorëzimit të dokumentacionit përkatës, futbollisti belg...