Milan

Ibrahimoviç firmos me Milanin, edhe një vit me klubin kuqezi

Milan dhe Zlatan Ibrahimoviç do të qëndrojnë së bashku edhe për një sezon. Sulmuesi suedez ka nënshkruar kontratën që do ta...

Kosovare Asllani transferohet te skuadra e Milanit

Futbollistja suedeze me prejardhje nga Kosova, Kosovare Asllani është transferuar te skuadra e Milanit. Lajmin e ka zyrtarizuar klubi italian përmes një...

Milan vijon partneritetin me ‘Puma’

Kampioni italian, AC Milan ka njoftuar sot për një zgjatje afatgjatë të partneritetit të tyre me brendin sportiv “Puma”. “Puma” ka qenë...

Pioli tregon objektivin kryesor të Milanit në sezonin e ri

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli, e sheh titullin e Serie A si një pikënisje për kuqezinjtë në edicioni e ri garues...

Milan me pronar të ri, arrihet marrëveshja për 1,2 miliardë euro

Klubi italian i Milanit do të ketë një pronar të ri, RedBird Capital Partners (RedBird). Përmes një deklarate në faqen e saj...

Milan shpallet kampion i Italisë për herë të parë në 11 vite

Milan fitoi kampionatin kombëtar të Italisë, për herë të parë në 11 vite, pasi mundi 3-0 Sasuolon, duke i rrëmbyer fitoren...

Milan-Inter, sot ditë e rëndësishme për titullin kampion

Lufta për titull në Serie-A vazhdon të mbetet e zjarrtë kur kanë mbetur vetëm edhe dy xhiro deri në mbyllje të...

Kompania në Bahrein pranë blerjes së Milanit

Kompania Investcorp me bazë në Bahrein ka hyrë në bisedime për të blerë klubin italian të Milanit, tha një burim për...

Milan fiton me gola të Giroud derbin me Interin

Milan ka fituar me dy gola të sulmuesit veteran, Olivier Giroud derbin e “Madonnina” të Seria A. Për sulmuesin francez kjo ishte...