miliarderet

Shpresë nga nëndetësja e miliarderëve të zhdukur, ‘kapen’ zhurma në zonën e kërkimit

Pak pas mesnatës me orën lokale në Newfoundland, Kanada, u shfaqën edhe shenjat e para të mundshme nga nëndetësja e zhdukur...

Nga Gates te Trump, si do të dukeshin miliarderët po të ishin të varfër sipas IA

Një artist indian përdori inteligjencën artificiale për të krijuar portrete të miliarderëve të famshëm, nga Elon Musk te Donald Trump, duke...

Ndërron jetë miliarderi amerikan, njeriu që revolucionarizoi kompjuterët

Pionieri dhe filantropi i njohur i Silicon Valley, Gordon Moore, ka vdekur në moshën 94-vjeçare në Hawaii. Moore është një nga bashkëthemeluesit...